Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z uśmiechem promuj zdrowie

„Z uśmiechem i humorem promuj zdrowe i bezpieczne życie” to temat konkursu teatralnego, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie i Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”.

W piątek (13 maja) odbył się finał teatralnych zmagań. Przed publicznością wystąpiła młodzież szkolna, która dała prawdziwy pokaz swoich umiejętności aktorskich. Imprezie towarzyszyła ogromna masa dyplomów, nagród i niespodzianek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się laureaci konkursów wiosennych.

- Konkurs łączy różne cele promocyjne – podkreśla Barbara Kłosowska Główny Specjalista ds. Promocji Zdrowia – jesteśmy zadowoleni, a zarazem oszołomieni ilością prac oraz ogromem entuzjazmu i pasji, które wszyscy zarówno nauczyciela, uczniowie oraz rodzice włożyli w konkurs. Warto podkreślić, że w działania zaangażowanych zostało około 400 osób. Cieszymy się, że tylu ludzi zainteresowanych jest promocją zdrowia. Mamy nadzieję, że te wspomnienia wszystkim na długo pozostaną w sercach i o zdrowiu będziemy myśleć zawsze, nie tylko przy okazji konkursów.

Warto podkreślić, że jury miało nie lada orzech do zgryzienia. Poziom prezentowanych umiejętności był bowiem na bardzo wysokim poziomie. Jury oceniając występy brało pod uwagę sposób ujęcia tematu, jasny przekaz prozdrowotny, grę aktorską, scenografię oraz oprawę muzyczną.

Konkurs był sporym wyzwaniem dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Cieszyńskiego. - Mamy za zadanie przedstawić scenkę rodzajową, która powinna zawierać przesłanie, związane z promocją i ochroną zdrowia – wyjaśnia Karolina uczestniczka konkursu - nie ukrywam, że trochę stresu jest.
 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: