Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z pieśnią patriotyczną z Cieszyna do Warszawy

W sobotę 3 listopada w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie o godz. 12:00 rozpocznie się organizowany po raz trzeci przez Krajowy Instytut Akcji Katolickiej – Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej ojczyźnie” z udziałem wybitnych przedstawicieli hierarchii Kościoła Katolickiego oraz przedstawicieli rządu.

W tym niezwykłym wydarzeniu wystąpi 19 wykonawców: 7 solistów oraz 11 zespołów wokalno – instrumentalnych i chórów  wyłonionych w trwających prawie 6 tygodni eliminacjach spośród ponad 11 tys. finalistów wszystkich konkursów pieśni patriotycznej odbywających się w roku 2017/18 na terenie całej Polski. Wśród tej 19-tki wykonawców znalazł się zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie: „Perełki z G-3” (uczestnicy, to uczniowie 3 klasy przekształconego reformą Gimnazjum nr 3 oraz absolwentki ww. ).

To szczególne wyróżnienie to również zasługa nauczyciela muzyki w cieszyńskiej SP-5  – Mariana Zaleskiego, który utworzył wspomniany zespół wokalny i który jest współtwórcą jego sukcesów. Warto zaznaczyć, iż Marian Zaleski (na co dzień – mieszkaniec Kończyc Wielkich, nauczyciel w ww. szkole oraz instruktor śpiewu w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach) jako opiekun i instruktor muzyczny jest jedynym w kraju, który po raz drugi doprowadził swoich uczniów do finału kwalifikacji i w efekcie do  udziału w tym Ogólnopolskim Koncercie Patriotycznym na Zamku Królewskim w Warszawie (w 2017 roku z podopieczną – Sandrą Sikorą).

W tym roku wymienione „Perełki z G-3”  są jedynym wykonawcą z województwa śląskiego ( w strukturach kościelnych – z diecezji bielsko żywieckiej obok pozostałych śląskich diecezji: częstochowskiej, gliwickiej, katowickiej, opolskiej i sosnowieckiej, z których do tego koncertu nie zakwalifikował się żaden z uczestników).

 

 (mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: