Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Z maczetą na ex

Zranił swoją byłą żonę maczetą. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy w Simoradzu.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (16.02.2024) w Simoradzu.

- W miniony piątek, kilkanaście minut po południu, mundurowi ze Skoczowa odebrali zgłoszenie dotyczące awanturującego się mężczyzny. Mężczyzna, w jednym z domów na terenie Simoradza, zaatakował niebezpiecznym narzędziem swoją byłą żonę. Na miejscu interwencji jako pierwszy był dzielnicowy rejonu mł.asp. Tomasz Greń, który natychmiast zatrzymał agresywnego mężczyznę – relacjonuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej KPP.

Na miejscu pojawił się też drugi dzielnicowy:

- Chwilę później wsparcia udzielił mu drugi dzielnicowy oraz patrol interwencyjny. Mundurowi udzielili pierwszej pomocy poszkodowanej w zdarzeniu 73-letniej kobiecie, która została zraniona przez zatrzymanego maczetą w rękę. Dzielnicowi, po zatrzymaniu agresora i udzieleniu pierwszej pomocy, do momentu przybycia techników kryminalistyki i policjantów śledczych, zabezpieczyli też miejsce zdarzenia oraz narzędzie przestępstwa – informuje rzecznik cieszyńskiej Policji.

Po przeprowadzeniu wszystkich czynności procesowych, w tym zabezpieczeniu śladów i przedmiotów, cały zebrany materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Cieszynie.

- Napastnik usłyszał zarzuty związane z uszkodzeniem ciała i groźbami karalnymi. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury oraz policyjnych śledczych i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 20 lat pozbawienia wolności – zauważa Pawlik.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: