Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Z Koniakowa do Vogue!

Koronki Koniakowskie cenią projektanci, celebryci i ci, którzy po legendarne stringi przyjeżdżają do Koniakowa. Z dumą prezentowano je w Watykanie i na dworze królewskim w Londynie. Nic dziwnego, że ten szczególny splot nici, tworzący rękodzieło trafił na okładkę najbardziej prestiżowego pisma wyznaczającego trendy w modzie Vogue.

Najnowszy numer miesięcznika Vogue jest poświęcony motywom folklorystycznym. - W czerwcowym numerze „Vogue Polska” przyglądamy się związkom mody i folkloru. Gdy koronka zdominowała wybiegi tego sezonu, od razu wiedzieliśmy, że to idealny moment, by udokumentować wyjątkowe dziedzictwo Koniakowa. Reportaż Kary Becker, który towarzyszy sesji okładkowej, to pasjonująca opowieść o tradycji, wspólnocie i kobiecej sile - zachęca do przeczytania redakcja Vogue Polska.

W Centrum Koronki Koniakowskiej, prowadzonym przez Lucynę Ligocką-Kohut, pełno pozytywnych emocji. Tak prestiżowe dostrzeżenie nie mogło ubiec uwadze zespołu koronczarek. - To jest totalny szczyt marzeń!!! Nasza największa koronka koniakowska z Centrum Koronki Koniakowskiej i ja w naszym stroju razem z modelkami światowej sławy na okładce Vogue Polska. Najdroższe koronczarki to dla Was - napisała Lucyna Ligocka-Kohut.


Prace nad przygotowaniem reportażu trwały około miesiąca. Redaktorzy i fotoreporterzy dokumentowali żywą kulturę i nietuzinkową sztukę koronczarka. Rozmawiali z twórczyniami Największej Koronki Koniakowskiej Świata wpisanej do Księgi Rekordów Polski, a także koronczarkami, które wzięły udział w targach EXPO w Dubaju, prezentując dorobek koniakowskich pokoleń. Zainteresowaniem cieszyła się także Szkoła Koronki Koniakowskiej. Wydawnictwo jest wyjątkowe. - To dla mnie i koronek ogromne wyróżnienie, nie wiedzieliśmy, że temat będzie na okładce tego prestiżowego wydawnictwa. W całej Trójwsi i okolicach już nie da się go kupić, prowadzimy zapisy i będziemy zamawiać. Wiele koronczarek i nie tylko chce je mieć! - mówi Lucyna Ligocka-Kohut.


Fundacja Koronki Koniakowskie i Centrum Koronki Koniakowskiej promuje wyjątkowe dzieła koronczarek z Koniakowa. Dzięki działaniom koronczarki prezentowały swoją sztukę w wielu prestiżowych miejscach, współpracują także z domami mody i celebrytami.

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-05-25 22:54:44
pół_Sasina_z_Wiślicy: kolejne 5 minut dla Istebnej będzie kiedy Vogue weźmie się za temat LGBTQ+
2024-05-27 01:08:11
nun: Jakie to przewidywalne co napisze ten powyżej; przewidywalne jest też szybkie polajkowanie z multikonta; obstawiam pół_mózgu...
2024-05-27 07:03:36
Chachar: Dlatego nie POpieram partii oszustwa i złodzieji z uśmiechem od 13 grudnia
2024-05-27 07:11:17
krzysztof.nnn: chachar - dobra wiadomość jest taka, że członkowie partii oszustwa i złodziei od 13 grudnia już się nie uśmiechają, szukają na gwałt dobrych adwokatów, niektórzy pouciekali i poukrywali się, na Białorusi i w szczurzych norach. W tej partii totalny rozpiździaj i padaczka, prezes w ekstazie nerwowej, a dawni baronowie wzajemnie się podgryzają i opluwają. Bóg tak chciał a suweren mu pomógł - i bardzo dobrze, nieprawdaż?
2024-05-27 08:00:32
Gif: Tusk tak chciał: https://niezalezna.pl/polityka/pol-roku-rzadow-tuska-to-dla-polakow-pasmo-podwyzek-morawiecki-zapowiada-niebawem-przedstawimy-raport/518632
2024-05-27 10:05:36
sierżant_Niemyty_Wycior: gif - Morawiecki niech się tak nie śpieszy z tym swoim raportem, w pierdlu będzie miał dużo czasu na jego szlifowanie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: