Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z „Kartą dużej rodziny” w 2021 roku

Na początku 2021 roku z Karty Dużej Rodziny korzysta już 1,04 mln rodzin, a ze zniżek można korzystać w ponad 29 tys. Lokalizacjach na terenie całego kraju. Zniżki m.in. na przejazdy kolejowe, darmowe wstępy do parków narodowych, niższe opłaty paszportowe, a także na zakup żywności, ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa – to kilka korzyści , które czekają na posiadaczy „Karty Dużej Rodziny”.

 „Karta Dużej Rodziny” to ogólnopolski system zniżek dla rodzin, które posiadają troje i więcej dzieci. Jest to projekt przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRiPS), w ramach którego członkowie rodzin wielodzietnych otrzymują możliwość skorzystania z niższych cen na produkty i usługi dostępnych zarówno w placówkach publicznych, jak i u partnerów prywatnych. Od stycznia 2018 r. Karta Dużej Rodziny dostępna jest w dwóch formach, tj. plastikowej oraz elektronicznej. Wersja mobilna dodatkowo posiada funkcję geolokalizacji, która ułatwia wyszukiwanie punktów, które udzielają zniżek dla posiadaczy karty.

Zniżek udzielają zarówno instytucje publiczne, jak i prywatne, posługujące się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Aby móc skorzystać z przywilejów, jakie daje posiadanie karty, w chwili składania wniosku rodzina musi posiadać na utrzymaniu co najmniej troje dzieci: w wieku do ukończenia 18 roku życia, do ukończenia 25 roku życia, pod warunkiem pobierania przez nie nauki w szkole lub bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności. Karta przyznawana jest niezależnie od dochodu uzyskanego w rodzinie. Dodatkowo mogą ją dostać także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka.

Program przygotowany przez MRiPS z myślą o rodzinach wielodzietnych uprawnia do licznych zniżek oferowanych przez partnerów akcji. Posiadacze karty mogą korzystać m.in. ze zniżek na przejazdy kolejowe – 37 proc. na bilety jednorazowe oraz 49 proc. na miesięczne, zniżek w opłatach paszportowych – 75 proc. w przypadku dzieci i 50 proc. w przypadku rodziców oraz darmowych wstępów do parków narodowych.

Pełen wykaz instytucji oraz firm, które są partnerami programu „Karty Dużej Rodziny, jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej www.mrpips.gov.pl

Ze zniżek posiadacze karty mogą korzystać na terenie całego kraju, a nie tylko w obrębie gminy, która ją wydała. Rodziny, które spełniają warunki otrzymania karty mogą załatwić ją w ośrodku pomocy społecznej w gminie swojego zamieszkania.

AK

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

54
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-14 16:04:40
krzysztof mm: co tam duża rodzina - na prawdziwe benefity i przywileje może liczyć dopiero rodzina PiS-owskiego funkcjonariusza
2021-01-14 16:29:14
krzysztof mm: Terleckiego pytają co się stało w Wałbrzychu: "Jakiś skandal, obrzydliwy" odpowiedział - no tak, wie co mówi, cała ta PiS-władza to jeden wielki, obrzydliwy skandal
2021-01-14 16:37:14
krzysztof mm: ✍ PiS jest nie tylko partią. To coś więcej. To system, który jest zbudowany na bazie dość prostych reguł, ale jest to konstrukcja skuteczna. Stworzył ją Jarosław Kaczyński. By ratować spoistość partii w 2007 roku, oddał władzę i poszedł na przyspieszone wybory. Przegrał. Rozpoczęła się era 8 lat rządów PO-PSL. Wrócił w glorii chwały w 2015 roku, zgarniając wszystko, co mógł. Od tego czasu PiS i jego działacze konsumują owoce zwycięstwa. I robią to pełnymi garściami. Dla wielu członków ugrupowania Kaczyńskiego ostatnie lata to wręcz cywilizacyjny awans. Samorządowcy, którzy do niedawna zarabiali 2-3 tysiące złotych, dostali stanowiska za 10-15 tysięcy. Jest różnica? A takich ludzi w całym kraju są rzesze. Dla nich utrata władzy przez PiS byłaby osobistym dramatem. Nikt nie ma wątpliwości, że miotła, która przyjdzie po zmianie władzy, będzie czyścić wszystko i wszystkich: od prezesów po sprzątaczki. Pewnie dlatego pomimo burz system cały czas trwa. Jednak wszystko wskazuje na to, że napięć podobnych do tego, co się stało w Wałbrzychu, jest coraz więcej i to tylko wierzchołek góry lodowej. Im dłużej jedno ugrupowanie pozostaje u władzy, tym bardziej się psuje. Liczba stanowisk jest ograniczona, a głów do „wykarmienia” dużo. ✍
2021-01-14 16:42:50
krzysztof mm: tymczasem ciemnemu ludowi marzenie o "awansie cywilizacyjnym" musi zaspokoić 'Karta Dużej Rodziny', no i oczywiście ekstra w bonusie od władzy bogaty zestaw podwyżek wszelakich opłat i podatków, na ten Nowy Rok
2021-01-14 17:36:53
FoxTrot: Biedny Krzysio znowu przedawkował "nasze" mięso z Kałlandu i zabrał się za dzielenie swoimi... spostrzeżeniami
2021-01-14 18:36:39
krzysztof mm: niezbyt duża ale charakterystyczna jest rodzina E m i l e w i c z: ✍ "Tak wygląda państwo PiS w pigułce", "Ich zasady nie obowiązują", "Kto kombinuje ten żyje", "Kłamstwo ma zawsze krótkie nogi i długi nos Pinokia. Władza ponad prawem. Władza ponad wszystko. Tak wygląda #państwoPIS w pigułce. Wstydu nie macie!" - to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się w sieci po doniesieniach, że synowie Jadwigi Emilewicz jeździli na nartach jako zawodowi sportowcy, mimo że nie mieli licencji. Posłanka klubu PiS przekonywała, że chłopcy mieli wymagane dokumenty, jednak PZN potwierdził, że tak nie było. ✍
2021-01-14 18:41:06
krzysztof mm: tymczasem w naprawdę Dużej Mafijnej Rodzinie żrą się już jak wściekłe psy: "To są sceny jak z filmów gangsterskich. Scenariusz "Ojca chrzestnego" by się nie powstydził takiego epizodu, gdy poseł Mularczyk w ramach zemsty za to, że sędzia Mazur ujawnił jego wynagrodzenie, które nienależnie pobierał, wnioskuje o odwołanie przewodniczącego KRS. To klasyczny element mafijnej patologii"
2021-01-14 18:43:08
krzysztof mm: ✍ Te układy w KRS są podobne jak w rządzie. To są układy patologiczne. Część sędziów brała pieniądze nie wykonując żadnej pracy. Ktoś to ujawnił i jest zemsta ✍
2021-01-14 19:10:28
jasper: W ktora strone by nie spojrzec, w ktora dziure nie zajrzec to wszedzie PiSbolszewicki syf, kila i mogila . Zlodziejstwo, protekcja, nepotyzm, kolesiostwo, chamstwo, pogarda, szowinizm, nacjonalizm. Posiadaja bez wyjatku dar klamania bez mrugniecia oka - ostatni przyklad pani Emilewicz. Pani ta potwierdza w praktyce tylko to, co slychac na tasmach czlonkow PiS nagranych w ostatnich dniach. Pisowcy maja sie za lepszych od "zwyklych ludzi". Ich nie dotycza zadne zakazy. Taki przekaz i przyklad maja od swojego guru - prezesa. No ale taki FoxTrot nie ma nic przeciwko temu. Wazne, ze kolejne + przyjdzie na konto, zeby uciszyc sumienie.
2021-01-14 19:40:38
krzysztof mm: jeden aspekt pozytywny ujawnionych taśm prawdy z Wałbrzycha - to miasto jest dziś "Strefą wolną od PiS"
2021-01-14 21:01:42
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Jasne saletra, już zapomniałeś aferę taśmową albo wypowiedzi Sławusia? "Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem (...) Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p...by, naprawdę" - mówił szef klubu PO-KO Sławomir Neumann. "Jak mu za to postawią, to jest koniec". "Ja pier... Przecież to jest gruba sprawa, naprawdę". Neumann: "Na wybory idą głosować ludzie, którzy g...o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia". "Nie ma KOD-u, KOD jest niczym. (…) Ci ludzie z tego KOD-u, bez organizacji, są niczym. Możesz mieć tysiąc ludzi, bez organizacji są niczym. Możesz mieć stu żołnierzy, którzy są, k..., spartanami i w...bią ten tysiąc w kosmos. Pospolite ruszenia w Polsce kończyły się tym, że się napili na końcu Sejmu, k.... Jak szło wojsko zaciężne przeciwnika, to wypier... do domu. Taki jest KOD. (…) Nie wierz w takie rzeczy. Ci ludzie na końcu - patrz, kto jest sensowny i bierz go do siebie. To jest metoda. Kodziarze to nie jest żadna siła. Oni będą świetni wiesz do czego? Żeby brać komórki i filmować (…). Do tego się nadają, nic innego, naprawdę. Ja was przepraszam, ale jadę teraz, k..., na komisję"
2021-01-14 21:04:29
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Wiesz jaka jest różnica saletra? Ci z PISu z Wałbrzycha już nie są w PISie. A tych cwaniaków z PO-KO reszta bandy będzie broniła jak niepodległości. Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k... bronił jak niepodległości. "Jak Pobłocki będzie członkiem Platformy i będzie naszym prezydentem, to będę się o niego bił, k..., do końca życia. Jak jest poza, mam go w dupie" - mówił Neumann.
2021-01-14 21:23:43
krzysztof mm: "Polak potrafi. Wiemy, że my mamy jakiś taki gen, który sprawia, że potrafimy sobie radzić z niedogodnościami regulacyjnymi" - tak miesiąc temu Jadwiga Emilewicz komentowała łamanie obostrzeń przez Polaków. No cóż. Gena ma po zbóju. Za to kręgosłup w zaniku. Kasa pewnie się zgadza.
2021-01-14 21:42:03
jasper: W panstwie PiS jest tak - 80 mln przekazane na psychiatre dziecieca - rozwalaja budzet doszczetnie, dlatego pisowskie tuzy odmowily finansowania ! Natomiast 130 mln dodacji dla biznesmena Tadka z Torunia wzmacniaja ducha narodowego i buduja silne i sprawne panstwo. Prawda ppic na wode !
2021-01-15 17:11:42
Mach: Już ,wiemy ,że elity polityczne nam skarlały. Komu, jakiej partii moi przedmówcy proponują przy najbliższych wyborach przekazać władzę? Krzysztofie mm:, jasperku, pogromco pogromców kogo proponujecie w zamian? Kto będzie gwarantem, że następni nie okażą się jeszcze gorsi. Bez pucowania, picowania, pis-owania i anty-pis-owania, komu proponujecie wydzierżawić RP i przyszłość obywateli tego kraju-napiszcie coś pozytywnego o wschodzących elitach politycznych . Wiecie coś na ten temat? Czasu jest nie wiele -3 lata.
2021-01-15 17:15:32
Mach: Być może ,że oni już nie chcą władzy- kto jest chętny ją przejąć -może jest tylko kolejka do krytykowania? Czy następcy są gotowi? Jakie pomysły mają na Polskę- może też tylko takie jak obecni i wcześniejsi poprzednicy?
2021-01-15 19:11:53
politykier: Mach, W tej konkretnej kwestii pełna zgoda.
2021-01-15 19:14:19
krzysztof mm: pytania "kogo" czy "komu" trącą dziecinną naiwnością i zagubieniem - niemal każde z ugrupowań opozycyjnych daje gwarancje o niebo od PiS-owskich lepszych rządów, a ich koalicja rzecz jasna ma największe szanse i na sukces wyborczy, i na rządzenie poddane regułom demokracji - wybory personalne w polityce to nie casting, nie ma znaczenia czy komuś się ten czy tamten bardziej podoba, jedno co wiemy dziś na pewno, to że gorszej od PiS władzy od co najmniej 30 lat w Polsce nie było, świadomi ogromu przestępstw i niegodziwości popełnianych od kilku lat przez tę bandę złodziei i oszustów sami, każdy według własnych zdolności rozumienia świata i własnego sumienia dokonujemy i będziemy dokonywać wyborów - reszta należy do tych, co w polityce chcą brać udział aktywny
2021-01-15 19:51:50
jasper: Dla PiSu nie ma czegos takiego jak kompromitacja czy moralna uczciwosc . Oni maja juz tak, ze jak czlowiek patrzy na to co robia i czyta o ich wszystkich przekretach to mysli, ze juz siegneli dna, ale okazuje sie, ze oni potem dalej klamia i „kopia“ i dokopuja sie glebiej i glebiej i jest kolejne dno, o ktorym nie wiedzielismy, ze moze istniec, ze mozna dalej tak upadac . Co najbardziej smuci i przeraza ?! Ze dzis juz wiele nie dziwi z tego, co jeszcze 4-5 lat temu by wszystkich szokowalo ! Mach, co zrobisz z ta wiedza ?! Wybor nalezy do Ciebie.
2021-01-15 20:54:15
Mach: Naiwność krzysztofie mm, to wykazuje naród, który tak na prawdę nie ma w czym wybierać. Głosowanie w Polsce od czasu pierwszych wolnych wyborów tak naprawdę ma charakter negatywny. Naród nie głosuje za, ale zawsze przeciwko tym co byli i tak naprawdę jest zupełnie ludziom obojętne kto przyjdzie następny, byle by nie było tych co rządzili. Bo o ile świadomie odrzucają tych co rządzili-głownie z powodu korupcji, demoralizacji i degradacji idei rządzących to naiwnie naród pokłada nadzieję w piękno duchach ,za którymi oprócz chwytliwej narracji nie stoi nic- i po kilku miesiącach rządzenia wszystko wraca na te same tory- na polityce dorabiają się kolejne elity z peryferii gospodarki -historycy, socjologowie, politolodzy, nauczyciele ,którzy najczęściej nie mają pomysłu na włączenie się do gospodarki ale najchętniej by przyznawali sobie wynagrodzenie przez głosowanie, ile im się należy z publicznej kasy za gadulstwo, z którego nic nie wynika- technokraci to rzadkość a ludzi z biznesu wchodzących do polityki nie ujrzysz, całkowita rzadkość- jakby przewidywali, że każda ekipa podobnie skończy i nie ma co sobie burzyć ładu będąc na swoim. Ba , nawet ustawodawstwo jest tak przygotowane, że ogranicza najzdolniejsze elity gospodarcze w życiu politycznym- dlatego w polityce mamy tyle oszołomów. Zanim wyrzucisz sternika za burtę musisz być pewny ,że ten następny nie będzie dryfował. Od kilku kadencji w Polsce kolejne pokolenia wyrastają w tym "syfie" i nie znają innego sposobu na sprawowanie polityki- obrazki z życia parlamentarnego Polski młodych elit nie wykształcą. Więc gdzie szukać ludzi nieskażonych dających jakąś gwarancję ,że nie pójdą torami poprzedników. Jasperku taką mamy wiedzę jaką nam maluje czwarta władza- medialna a ta podlega nieustawicznej manipulacji.
2021-01-16 01:11:55
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Mach oczywiście. Aktualnie jednak cała ta śmieszna opozycja nie ma żadnego programu. Co więcej pokazali że nie dotrzymują słowa i wszelkie wartości mają gdzieś.
2021-01-16 08:25:38
krzysztof mm: mach - wybory negatywne to twoje zdanie, w ogóle cały tekst brzmi jak wyznanie gościa w depresji - ja od pierwszych wyborów głosuję za a nie przeciw, a doświadczenie młodości i upadku na moich oczach komuny daje mi pewność rychłego końca tej wielkiej PiS-owskiej smuty - nieprawdą jest że "po kilku miesiącach wszystko wraca na te same tory" - w ciągu 25 lat po '89 przy różnych zmieniających się rządach Polska osiągnęła niebywały, historyczny wręcz sukces nie tylko w gospodarce, natomiast dopiero rządy bolszewików z PiS i tragicznego Dudy razem wzięte przyniosły nam katastrofę totalnej demolki struktur i instytucji państwa, grabieży bez opamiętania, nepotyzmu i kolesiostwa na skalę niespotykana dotąd, a przy zawłaszczonej przez PiS prokuraturze, służbach specjalnych i mundurowych to wszystko póki co bezkarnie i wręcz bezczelnie - pozostawienie tej bandy złodziei i oszustów byłoby krzywdą wyrządzoną sobie i swoim dzieciom, i powtórzę, każda z demokratycznych opcji opozycyjnych zapewnia w tej chwili ratunek przez ostateczna katastrofą
2021-01-16 08:39:08
politykier: krzy-sio+, Oczywiście - "w ciągu 25 lat po '89 przy różnych zmieniających się rządach Polska osiągnęła niebywały, historyczny wręcz sukces nie tylko w gospodarce" - 2-3 miliony Polaków, którzy wyemigrowali za zarobkiem, nie zawsze z własnej woli, zwykle pod przymusem ekonomicznym, w pełni potwierdzają przytoczoną z Twojej wypowiedzi frazę...
2021-01-16 08:55:23
politykier: ... Instytucja Hipoteki Odwróconej już niedługo stanie się równie popularna, jak Kredyt Hipoteczny, wystarczy najbliższe 20 lat, być może mniej, to moje zdanie. OK, tylko co dla kolejnych pokoleń? Czym jest demokracja bez silnej klasy średniej? Wielu ten proces traktuje przez pryzmat postępu, inni nazywają korpokratycznym, finansowym neofeudalizmem, lub co gorsze, antycznym systemem niewolniczym w nowej odsłonie. Pewne zależności dla społeczeństw są niezmienne od wieków...
2021-01-16 11:16:40
jasper: Machuniu, powtorze jeszcze raz - " Dzis juz nas wiele nie dziwi z tego co jeszcze 4-5 lat temu by nas szokowalo." Mowi cala prawde o spoleczenstwie polskim, ze takie zachowania kasty politycznej juz nie tylko sa tolerowane ale akceptowane i popierane, co wynika z sondazy. A znaczy to nic innego, jak upadek moralny spoleczenstwa i bardzo duza wine w tym wszystkim ponosi rowniez KK, wdajac sie w polityczne uklady z pis. - [ ] "Wszystkie zwierzeta sa sobie rowne ale niektore sa rowniejsze od innych", tak pisze G. Orwell w "Folwarku zwierzecym" i, jak pokazuje praktyka polskiego rzadu, prokuratury, pisbolszewicy jako ten lepszy sort, moga spac spokojnie ! Zadowoleni ?! - koszory, politykiery, ppic, donki & co ?
2021-01-16 13:38:25
politykier: krzy-sio+jasper-Q, Polecam "Nowe Oświecenie" Stevena Pinkera. Lewicowe i prawicowe ideologie polityczne same stały się świeckimi religiami. Zapewniają ludziom wspólnoty podobnie myślących braci, katechizmy świętych przekonań, bogatą demonologię i błogą pewność słuszności sprawy, za którą walczą. - Jak słusznie zauważył Pinker, ludzie łączą się i głosują wedle systemów wartości i stylów życia, z którymi pragną być kojarzeni. Tym sposobem politycy z każdej strony politycznego sporu czują się bezkarni...
2021-01-16 13:42:53
politykier: Nam może się wydawać, że to typowo polska specyfika, jest w tym wiele racji. Niestety, demokracja przedstawicielska przechodzi poważny kryzys w całym zachodnim świecie. Demokracja uczestnicząca, którą stopniowo próbuje się zaprowadzać, ma zupełnie inny wymiar. Pinker, a za nim inni, wyczerpująco opisali już temat.
2021-01-16 13:58:11
Mach: Jeżeli przeczytasz kszysztofie mm powtórnie swój ostatni post to dokładnie potwierdzasz co napisałem. Piszesz ,że głosujesz za, a nie przeciw ale całe uzasadnienie twojej wypowiedzi opierasz na krytyce obecnie rządzących..."natomiast rządy bolszewików....i wręcz bezczelne"... nadal poświęcasz krytyce i w żaden sposób nie lansujesz ugrupowania politycznego, które by miało pomysł jak zmienić tą odmalowaną przez ciebie rzeczywistość bolszewickich jak piszesz rządów. Czyli mentalnie się dla zasady ze mną nie zgadzasz ale potwierdzasz ,że będziesz głosował przeciwko bolszewikom-jak piszesz. Byś mógł głosować nie wystarczy powiedzieć ,że za demokratyczną opozycją- tam wszyscy uważają się za demokratów tyle tylko, że nie ma widoków na to ,że demokraci się kochają i gotowi są się zjednoczyć- wokół czego?-potrafisz napisać? Zgodzimy się ,że wszyscy nie chcą PiSu, ale to negatywne głosowanie. Możesz napisać czego jednomyślnie chce opozycja oprócz odsunięcia PiSu od władzy, co ich będzie trzymać razem a nam zagwarantuje spokój w państwie i perspektywę stabilnych rządów w obrębie kadencji. Widzisz taką perspektywę? Realia są takie, że opozycja demokratyczna lansuje laickie państwo tyle ,że ten kraj ma 40% ludzi w wieku emerytalnym i sporo w wieku przed emerytalnym, dla których autorytet Kościoła nadal pozostał nie zachwiany pomimo nagłośnionych ekscesów pedofilskich niektórych duchownych- są i potrzebują Jego wsparcia zdając sobie sprawę z kruchości doczesnego życia. A ty ryjesz pod wierzącymi swoimi wpisami, obrażasz ich uczucia i łacznie z jasperkiem swoimi tekstami wspieracie tę bolszewię, zapewniając 40 % poparcia Kaczynskiemu przy każdej konfrontacji wyborczej. Młody elektorat z kolei podzieli pomiędzy siebie skrajne partie polityczne o bardzo radykalnych poglądach tyle tylko, że młodzieży jest mało no i polityka schodzi na dalszy plan wobec otwarcia granic lokują swoją przyszłość w innych krajach. Następne wybory, także będą przeciw-covid "lokdauny" każdemu wychodzą bokiem a hieny już czekają by na tej krytyce zbudować swoje poparcie polityczne niczego tak naprawdę twórczego nie oferować temu społeczeństwu. Więc daruj sobie tę frustrację.
2021-01-16 17:33:00
jasper: Mach, piszesz o religijnosci Polakow. Przytocze slowa ksiedza profesora Tischnera o poboznosci gorali „górale są bardzo religijni, ale ich religia to bankowość” To samo dotyczy rolnikow. Tez sa bardzo pobozni i religijni, ale jak w odpowiednim czasie dostana forse zapomna o wszystkich przekretach, klamstwach, obludzie PiS i ochoczo zaglosuja na PiS. O „ autorytecie“ KK jako instytucji nie chce sie wypowiadac.
2021-01-16 19:36:28
politykier: Odróżniaj wiarę od rytuału...
2021-01-16 20:10:28
krzysztof mm: Mach - kombinujesz jak koń pod górę, f i l o z u j e s z, i albo udajesz, że nie rozumiesz prostych zdań z trywialnym tekstem, albo faktycznie mierny intelekt nie pozwala ci ich pojąć - powtórzę po raz trzeci, każdy wybierze kogo zechce, i każdy wybór z kręgu demokratycznej opozycji jest o niebo lepszy od złodziei i oszustów z PiS - a ty jak masz problem z wyborem to nie pytaj mnie tylko żony
2021-01-16 20:45:27
politykier: krzy-sio+, Znowu się plączesz, trzy dekady temu Kaczyńscy także wliczali się do Demokratycznej Opozycji...
2021-01-16 21:01:12
Mach: No to po kolei. jasperku, ks. Tischner był prawdziwym góralem. Jeśli tak napisał, napisał zatem także o sobie . Bankowość rodzi różne skojarzenia- to także spolegliwość, pewność i stabilność. Jeśli chciałeś użyć tej wypowiedzi w innym kontekście np. homo faber, to przytocz kontekst. ks. Tischner takim nie był. I jak ktoś jest głupi i rozmija się z naukami ks. Tischnerea to niech gęby sobie nim nie wyciera.
2021-01-16 21:50:18
Mach: krzysztofie mm: widzę ,że aby zrozumieć ty także musisz wyjść z myśleniem spod klosza. Produkujesz się na tym forum chyba w jakimś celu. Skoro jesteś za demokratyczną opozycją to pisz o niej pozytywnie, w ogóle o niej coś pisz. A ty jedynie piszesz negatywnie o rządzących. Do ich destrukcji dokładasz jeszcze swoją destrukcję- to na tym ma polegać twoja aktywność polityczna? Być może twoja żona przejawia jakiś konstruktywizm i może włączy się do dyskusji to jej zapytam skoro z kręgu demokratycznej opozycji nikogo nie masz odwagi wskazać- a przecież te partyjki oddzielnie PiSu od władzy nie odsuną.
2021-01-16 23:00:36
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Mach wszyscy wiemy że ten maluczki, zakompleksiony krzysztofek vel saletra nic mądrego nie ma do przekazania. Znalazł sobie obłąkany zawistnik hobby hejtowania na OXie. Niestety albo raczej na szczęście takie same działanie polityków opozycji wcale im punktów procentowych nie przynoszą. Wypisz, wymaluj taki lis, sikorski, budka, trzaskowski itepe itede. Im więcej kłapią tym gorzej dla nich. Non stop widzimy to jego ujadanie, jak leci gnojówką, i tak jak zauważyłeś zero konkretów, zero pomysłów, zero konstruktywizmu. Kiedyś coś tam próbował chwalić POprzednich cwaniaczków a potem bełkotał o Szymonie H. że jego baner umieścił na płocie haha.
2021-01-16 23:17:04
jasper: Obluda i zaklamanie PiS nie ma granic, ppic na wode ! Zaszczepiono 18 aktorow - Dworczyk "powazne naduzycia". 1360 szczepionek wylanych do kanalu - Dworczyk "nie wprowadzajmy atmosfery zastraszania". 1360 dawek to nie powod do krytyki? to 680 osob pozbawionych dwoch dawek szczepionki. 680 lekarzy, pielegniarek, sanitariuszy ! Ale pisbolszewicy zaslepieni w nienawisci do innych jak ich guru prezes, ktory wszedzie szuka wroga ale nie widzi zla w sobie.
2021-01-17 01:42:48
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Jasper pelikanie skąd ty bierzesz takie fake newsy? Podaj wiarygodne źródło. Podaj też ile zmarnowało się szczepionek w Niemczech, we Francji albo w Holandii. Ta ostatnia i ich premier niech dla ciebie będą przykładem łamania praworządności. Bo wy wolelibyście opluwać swój kraj no nie? Albo kolejny fake news PO kiedy to Cezary Tomczyk oskarżał rząd że zrezygnowali z zamówienia 6 mln szczepionek firmy Moderna. Taka szczujnia nie prawda? A tymczasem okazało się że szczepionki faktycznie miały być ale dopiero w IV kwartale roku! Do końca IV kwartału roku to mamy mieć w Polsce, zgodnie z deklaracjami producentów, około 60 mln szczepionek. Słuchaj dalej TVNszczujni albo wysysaj wiadomości z sokuzburaka i wybiórczej.
2021-01-17 09:17:35
jasper: Oto zrodlo, ppic na wode - https://www.google.de/amp/s/www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,26691994,niepokojace-dane-ws-szczepien-duzy-wzrost-zutylizowanych-dawek.amp. Rozumiem, ze w tv rezimowej pod kierownictwem szczujni „blogoslawionego“ J. K.,( ktory po 24 latach malzenstwa uzyskal szybki rozwod koscielny) tego nie mowia i tematu dla lepszego sortu nie ma ! Idz sie leczyc na nogi ppic na wode, bo na glowe juz za pozno !
2021-01-17 09:36:55
politykier: krzy-sio+jasper-Q, Nie ma czegoś takiego jak "rozwod koscielny"! Nie zapominaj, że vickiem Adasia jest również J.K., brat J.K. - iście rodzinny biznes... Pewnie prywatnie cisną niezłą beke z takich krzy-sio+, których w sieci jest całkiem sporo...
2021-01-17 12:36:01
jasper: politykier, zanim zaczniesz pieprzyc trzy po trzy to sobie poczytaj - https://kancelariakanoniczna.com.pl/jak-uzyskac-rozwod-koscielny-w-zaledwie-dwa-miesiace/
2021-01-17 12:59:45
krzysztof mm: Machu, daj sobie spokój z tym czczym gadaniem o 'wierzących' i o 'ich uczuciach', Polska jest w tej chwili n a j s z y b c i e j na świecie l a i c y z u j ą c y m się krajem i jeśli to do ciebie nie dociera, to przykro mi, masz ewidentnie problem z percepcją rzeczywistości
2021-01-17 13:02:32
krzysztof mm: i jeszcze ten pogromca własnego żałosnego cwaniaczka - spisiały móżdżek to nieuchronny efekt opipienia, walnij się raz a porządnie w czółko zamiast onanizować po nocach przy klawiaturze
2021-01-17 13:18:16
politykier: krzy-sioo+jasper-Q, Poczytaj sobie: KKK 1661 Sakrament małżeństwa jest znakiem związku Chrystusa i Kościoła. Udziela on małżonkom łaski miłowania się wzajemnie tą miłością, jaką Chrystus umiłował Kościół. Łaska sakramentu udoskonala zatem ludzką miłość małżonków, umacnia ich nierozerwalną jedność i uświęca ich na drodze do życia wiecznego (Por. Sobór Trydencki: DS 1799).
2021-01-17 13:20:24
politykier: KKK 1650 W wielu krajach są obecnie liczni katolicy, którzy na podstawie prawa cywilnego decydują się na rozwód i zawierają cywilnie nowy związek. Kościół, będąc wierny słowom Jezusa Chrystusa: "Kto oddala żonę swoją, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo względem niej. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo" (Mk 10, 11-12), nie może uznać nowego związku za ważny, jeśli ważne było pierwsze małżeństwo. Jeśli rozwiedzeni zawarli cywilnie drugi związek małżeński, znajdują się w sytuacji, która obiektywnie wykracza przeciw prawu Bożemu. Dlatego nie mogą oni przystępować do Komunii eucharystycznej tak długo, jak długo trwa ta sytuacja. Z tego samego powodu nie mogą oni pełnić pewnych funkcji kościelnych. Pojednanie przez sakrament pokuty może być udzielane tylko tym, którzy żałują, że złamali znak Przymierza i wierności Chrystusowi, i zobowiązują się żyć w całkowitej wstrzemięźliwości.
2021-01-17 13:22:09
politykier: krzy-sio+jasper-Q, w KK nie ma instytucji rozwodu, ani nie będzie...
2021-01-17 13:31:15
politykier: Nawet na podrzuconej przez Ciebie stronce jest napisane, cytuję: JAK UZYSKAĆ „ROZWÓD KOŚCIELNY” W ZALEDWIE DWA MIESIĄCE? - dlaczego w cudzysłowie „ROZWÓD KOŚCIELNY”? Może warto zapoznać się z treścią materiałów, a nie epatować pospolitą głupotą krzy-sio+jasper-Q?
2021-01-17 16:24:10
jasper: Kolejne pitolenie politykiera, bo zapomnial ?!, ze za panowania PiS sa rowni i rowniejsi. Cytuje - „ Nie spotkałem ani w swojej diecezji, ani w innych, choć interesuję się tymi sprawami żeby po 24 latach małżeństwa, kiedy jest troje dzieci na świecie, nagle ktoś dostał unieważnienie kościelnego ślubu Powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę o takim przypadku - mówił ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Drugi slub 18 lipca 2020 odbyl sie w Sanktuarium Jana Pawla II w Lagiewnikach. „ Władze kościelne krakowskie musiały się na to zgodzić. To musiała być osobista decyzja biskupa Marka Jędraszewskiego. Musiał wiedzieć i wydać na to zgodę - mowi ks. Isakowicz-Zaleski. Wroble cwierkaja, ze pomogla codzienna lagiewnicka koronka, ktora od tego czasu transmitowana jest na antenie TVP 3. [ ] Pisbolszewicy tak bronia tradycyjnego modelu rodziny, ze zakladaja ich po kilka :) - - https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/7776607,jacek-kurski-slub-uniewaznienie-malzenstwa-ksiadz-isakowicz-zaleski-komentarz.html
2021-01-17 17:13:06
Mach: Krzysztofie mm: zgoda, społeczeństwo polskie się laicyzuje, ale głownie to dotyczy pokolenia -40 lat a to tylko część społeczeństwa i to grupa wiekowa, która nie tylko staje się indyferentna religijnie ale także politycznie i w większości olewa wybory. Więc opozycja nie wielki ma pożytek z tego elektoratu. Doradzam tobie i oczywiście partiom opozycyjnym by dokonywały pogłębionej analizy elektoratu i nie popadały w pychę podczas czytania takich informacji. Raczej pomyśl krzysztofie mm: nad zmianą treści swoich komentarzy jeśli dobrze życzysz partiom opozycyjnym co od dłuższego czasu usiłuję ci przekazać. Jeszcze przez co najmniej 5 lat to elektorat JP-II będzie decydował kto będzie zwyciężał w wyborach- 35 % "pewniacko" należeć będzie do PiS i tylko możliwe koalicje opozycji mogą w ostatecznie zmienić partię rządzącą. Ale jeśli politycy mówią o dwóch koalicjach opozycyjnych , no to dont ich wytnie i nic się nie zmieni. Więc uderz się w czółko i zmień percepcje w ocenie rzeczywistości no i treść komentarzy. Co do prasówki jaką tu przygotowujesz wszelka cześć- oszczędzasz niektórym sporo czasu.
2021-01-17 18:35:57
politykier: krzy-sio+jasper-Q, Unieważnienie małżeństwa nie jest rozwodem. Dodatkowo to sprawa wewnętrzna KK i żadnej partii, także państwu, nic do tego. Weź pod rozwagę wypowiedź Mach...
2021-01-17 19:35:44
Mach: Politykier, zwał jak zwał, ale ten szef radio-telewizji łącznie z partią, którą reprezentuje i sądem biskupim wyciął numer z tym unieważnieniem związku pobłogosławionym po 20 latach powtórnie przez JPII na osobistą prośbę Kurskiego, dla całej polskiej wspólnoty katolickiej a biskupi wyraźnie zlekceważyli błogosławieństwo Ojca Świętego. Kolejna plama na wizerunku PiS i naszego Kościoła.
2021-01-18 02:04:26
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jaspermo na wode co ty mi podajesz za wiarygodne źródła jakieś tokfm buhaha:))) Wchodzę na ich stronę i co tam mamy? Projekt likwidacji "obrazy uczuć religijnych". Aha bo jakimś Mieszkowskim czy Podleśnym wydaje się że mogą wszystko a jak im się nie pozwala to państwo "ogranicza prawo do wolności twórczej i w gruncie rzeczy jest formą cenzury". A niech se jadą do Arabii Saudyjskie albo do Iranu ze swoją pseudotwórczością! Co czytamy dalej na tej "wiarygodnej" stronie? Sędziowie w całej Polsce w geście solidarności z Beatą Morawiec, Igorem Tuleyą i Pawłem Juszczyszynem na poniedziałek nie wyznaczyli rozpraw. To niech się zrzekną swoich wynagrodzeń i może w ogóle niech zmienią zawód. No i autor zapomniał chyba dodać że sędziowie ale powiązani z wiadomą opcją a nie wszyscy. Co tam mamy jeszcze ciekawego? Senator Jacek Bury ma odejść z klubu Koalicji Obywatelskiej i rozpocząć współpracę z ruchem Polska 2050 Szymona Hołowni. Czyli tak jak już wspominałem czym będzie ta ekipa Szymona H. zlepkiem spadochroniarzy z PO-KO. Oczywiście jazda po J.K. Czyli taka sama szczujnia jak TVN. Sam się idź leczyć kłamczuchu, który wmawiałeś mi nigdy nie napisany cytat!
2021-01-18 02:09:51
Pogromca pogromców i cwaniaczków: A ty drugi saletra policz sobie swoje konta i setki zawistnych, chamskich, wulgarnych komentarzy. Kogo tutaj jeszcze nie oplułeś za jego wpisy i poglądy? Sam ze sobą piszesz, podszywasz się pod innych, łapki w górę a innym hurtowo w dół. Rozpracowaliśmy cię ciućmoku z kościelnej w łogrodzonej
2021-01-18 11:07:56
jasper: Ppic na wode, sloneczko ty moje ! Kocham cie taka miloscia chrzescijanska jak prezes Polakow. A tak na marginesie, kiedy bedzie msza w Lagiewnika za tatusia prezesa PiS ?
2021-01-18 19:55:39
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jaspermo choćbym chcioł to ci nie powiym bo nic o tym nie wiym. Tak na marginesie w kk na mszy byłem tylko na pogrzebach i ślubach, może jeszcze jakaś komunia kuzynów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: