Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Oznakuj posesję - gminy apelują

Burmistrz Strumienia oraz Wójt Chybia przypominają wszystkim o obowiązku umieszczania tabliczek z numerami porządkowymi, który należy do właścicieli nieruchomości zabudowanych

Na tabliczce z numerem porządkowym nieruchomości umieszcza się oprócz numeru porządkowego również nazwę ulicy, placu lub osiedla. Oczywiście powinna być umieszczona w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. - W przypadku, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu- przypominają urzędnicy.

Zgodnie z prawem, kto nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Tej samej karze podlega także ten, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

Właściwe oznaczenie nieruchomości ma wpływ na bezpieczeństwo. Brak właściwej tabliczki z numerem porządkowym może powodować trudności z dotarciem pod wskazany adres służbom ratowniczym czy porządkowym ale także firmom kurierskim, czy wykonującym usługi odbioru odpadów komunalnych.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-14 17:21:38
john: A kiedy pługi wyjadą na drogi żebym mógł pojechać do sklepu po tabliczkę???
2021-01-14 17:33:06
dystans: albo ABW o 6 zabłądzi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: