Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Z ekologią za pan brat

Konkursy przyrodniczo-plastyczne w gminie Dębowiec to już tradycja. Od 4 lat we współpracy z Gminą Dębowiec Komisja Ochrony Przyrody przy oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie organizuje konkurs ''Ratujmy Pomniki przyrody Gminy Dębowiec'', a po raz drugi rozstrzygnięto konkurs ''Ratujmy przyrodnicze środowisko w gminie Dębowiec''

Nagrody i dyplomy zwycięzcy kolejnej jego edycji odebrali w środę 22 października w budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu w Łączce. Oto oni:

Klasy I-IV: 1. Kamila Wojtyczko (kl IV SP Dębowiec), 2. Natalia Baścik (kl. IV SP Ogrodzona), 3. Emilia Cieślińska (kl. IV SP Dębowiec). Wyróżnienia: Łukasz Polok (kl. IV SP Simoradz) i Magda Gabzdyk (kl. IV SP Dębowiec). Nagroda Euroregionu Olza: Kamila Kubala (kl. II SP Dębowiec).

Klasy V-VI. 1. Dawid Pońc (kl. VI SP Dębowiec), 2. Klaudia Witas (kl. V SP Dębowiec), 3. Danmiel Ochrana (kl. V SP Simoradz). Wyróżnienia: Nikola Balcar (kl. VI SP Simoradz), Izabela Chwastek (kl. V SP Simoradz), Weronika Kawulok (kl. VI SP Dębowiec). Nagroda Euroregionu Olza: Laura Staniek (kl. VI SP Simoradz). W kategorii gimnazjum wyróżnienie przyznano Adamowi Szeruda.

- Widzę na tych pracach, że i zmieniona ustawa śmieciowa, i nowe elementy, które pojawiają się na terenie gminy są tam umieszczane. To jest dobry znak, bo widać, że rzeczywiście na to reagujecie, że jesteście też z tym na co dzień związani i bardzo mi się podoba, że jest to konkurs ekologiczny. Dążymy w naszej gminie do tego, by ekologii było jak najwięcej – mówił wójt gminy Dębowiec Tomasz Branny, wręczając wspólnie z przewodniczącym KOP PTTK Janem Machałą dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: