Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Z Betlejem do Cieszyna

Już jest! Harcerze dostarczyli betlejemskie światełko do rak Starosty Cieszyńskiego. Światło z Betlejem jest symbolem pokoju, co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia przemierza długą drogę z miejsca narodzenia Chrystusa.

We wtorek, 15 grudnia do Starostwa Powiatowego w Cieszynie dotarła sztafeta z Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Tegorocznemu przekazaniu światełka z Betlejem, towarzyszy hasło "Światło Służby".
W tym roku przekazanie Światła nastąpiło w Piekarach poprzez Chorągiew Śląską. Stamtąd Światło do Cieszyna przywiózł nasz komendant. Główna Kwatera przekazuje Światło Prezydentowi RP.  Wszyscy harcerze starają się je przekazać w każdym mieście czy miasteczku. Chcemy, aby dotarło do władz gminy, do władz lokalnych. Stąd też nie mogliśmy zapomnieć o Staroście Cieszyńskim -mówi Kinga Koralewska-Gembala, Zastępca Komendanta Hufca Ziemi Cieszyńskiej.

Z Cieszyna harcerze dostarczą światełko do wszystkich gmin Śląska Cieszyńskiego. - Zamierzamy ze Światełkiem Betlejemskim dotrzeć do każdej gminy, do poszczególnych wójtów i burmistrzów. Ogień trafi również do poszczególnych parafii. Chcemy, by każdy, dla kogo światło jest ważne jako symbol nadziei, odmiany, którą chcemy przeżywać w czasie Bożego Narodzenia, mógł zabrać je do swojego domu i postawić na swoim stole - dodaje Kinga Koralewska-Gembala.
Od poniedziałku, 21 do 23 grudnia 2020 r. w Cieszynie Betlejemskie Światło będzie można odebrać z Rotundy św. Mikołaja na Wzgórzu Zamkowym. W trzy przedświąteczne dni będzie również dostępne w godzinach wieczornych w siedzibie Hufca Ziemi Cieszyńskiej.

W związku z obostrzeniami pandemicznymi w tym roku nie odbędzie się tradycyjne spotkanie z mieszkańcami na cieszyńskim Rynku. – Ten rok jest szczególny, nieszczęśliwy, dlatego nie możemy się spotkać z mieszkańcami. Spotkanie na Rynku to uroczysty, nostalgiczny moment, w którego czasie spotykamy się ze znajomymi, chcemy się do nich przytulić, składamy im życzenia, dlatego z powodu panujących obostrzeń - zdecydowaliśmy z tego zrezygnować. Poczekamy na przyszły rok, mając nadzieję, że znowu będziemy mogli zorganizować zajęcia dla dzieci w przedszkolach, w bibliotece miejskiej, że będziemy mogli zaprosić dzieci do robienia lampionów. I przede wszystkim spotkać się wieczorem w pięknych okolicznościach naszego miasta - kończy Koralewska-Gembala.

Z rąk harcerzy światełko odebrał Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek.

KOD/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: