Zwycięstwo w derbach!

Trzyniec ma za sobą pierwsze derbowe spotkanie w tym sezonie. Podopieczni Vaclava Varadi wywiązali się z roli faworyta, wysoko pokonując Vitkovice – 6:0.

Nie ubiegło jeszcze dziesięć minut wtorkowego spotkania, w ramach 3. kolejki (zaległej) Tipsport Extraligi, a hokeiści Trzyńca prowadzili już różnicą dwóch bramek, a przy obu miał udział Martin Ruzicka, asystując przy trafieniach Mateja Stransky’ego oraz Erika Hrni. 35-latek, który właśnie dziś świętuje swoje urodziny, w drugiej odsłonie podwyższył prowadzenie Stalowników – 4:0.

Ostatecznie, hokeiści spod Jaworowego wygrali 6:0. Natomiast Ruzicka sprawił sobie miły prezent, ponownie obejmując prowadzenie w punktacji kanadyjskiej (9+24). - W drugiej i trzeciej tercji zagraliśmy bardzo dobrze, uniknęliśmy błędów, które przytrafiały nam się w pierwszych 20 minutach, ale goście z nich nie skorzystali. Zwycięstwo w derbach to dla nas ważny bodziec w tym napiętym terminarzu – przyznał Vaclav Varada.

Hokeiści spod Jaworowego pozostają na czele ligowej tabeli Tipsport Extraligi, a ich przewaga wzrosła do siedmiu punktów nad Spartą Praga, która wskoczyła na pozycję wicelidera. Stalownicy rozegrają następne spotkanie w najbliższy piątek (tj 18.12) i ponownie zmierzą się z rywalem, którego nie czeka zbyt długa podróż. Do Werk Areny przyjadą hokeiści HC Olomouc.