Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

XIV Cieszyńskie Prezentacje Filmowe - wyniki

Widzowie cieszyńskiego kina "Piast" wybrali najlepszy film XIV Cieszyńskich Prezentacji Filmowych. Jedyny reprezentant polskiej kinematografii, "Benek" Roberta Glińskiego zwyciężył walkę o miano najlepszego filmu przeglądu.

W trakcie przeglądu, który trwał od 28 stycznia do 2 lutego br., widzowie zobaczyli 6 filmów: "Buddenbrokowie" (reż. Heinrich Breloer), "Sekret jej oczu" (reż. Juan José Campanella), "The Social Network" (reż. David Fincher), "Mary i Max" (reż. Adam Elliot), "Zwycięzca" (reż.  Marco Bellocchio) oraz jedyny w zestawie film polski, "Benek" (reż. Robert Gliński). Widzowie, podobnie jak w latach ubiegłych, wybierali najlepszy film przeglądu. Tym razem zmieniła się formuła głosowania:

- Tym razem jednak, po raz pierwszy w historii imprezy, głosowanie nie polegało na wyborze przez każdego z widzów jednego tylko filmu. Każdy z uczestników prezentacji otrzymał bowiem tzw. "Kartę jurora", za pomocą której mógł ocenić według własnego uznania każdy z prezentowanych filmów w skali od 1 do 6, gdzie 1 to ocena najsłabsza, a 6 ocena najlepsza. Następnie suma uzyskanych ocen została podzielona przez ilość oceniających. Film, który uzyskał największą średnią, został jednocześnie wyróżniony jako najlepszy film XIV edycji Cieszyńskich Prezentacji Filmowych - Informują Organizatorzy.

Widzom spodobał się taki system oceny, ponad 3/4 widzów wypełniło swoje "karty jurora", oceniając obejrzane filmy i tym samym przyczyniając się do wyboru najlepszego z pośród prezentowanych obrazów.

O tytuł najlepszego filmu walczyły głównie dwa dzieła: hiszpańsko-argentyński "Sekret jej oczu" oraz film Glińskiego "Benek". Ostatecznie zwyciężył obraz polskiego filmowca.

Organizatorzy przeglądu, kino "Piast" i DKF "Fafik", ufundowali dla widzów nagrody. W losowaniu (3 lutego br.) wybrano trzy osoby, które otrzymały bezpłatne wejściówki na dowolnie wybrany film oraz symboliczne upominki w postaci gadżetów filmowych.

Wyniki XIV edycji Cieszyńskich Prezentacji Filmowych:
1. Tytuł Najlepszego Filmu XIV edycji Cieszyńskich Prezentacji Filmowych - "Benek" - reż. Robert Gliński - średnia ocen: 4,81
2. "Sekret jej oczu" - średnia ocen: 4,77
3. "Buddenbrokowie" - średnia ocen: 4,54
4. "Mary i Max" - średnia ocen: 4,45
5. "The Social Network" - średnia ocen: 4,31
6. "Zwycięzca" - średnia ocen: 3,59


Akcja zwycięskiego filmu toczy się na  Śląsku. 29-letni Benek, górnik, postanawia zmienić swoje życie.  Odchodzi z kopalni, jednak kolejne próby zdobycia pracy nie przynoszą rezultatu. Niespodziewanie, kiedy wydaje się, że jest już na dnie, koło fortuny obraca się i Benkowi udaje się uratować nie tylko siebie.

Zobacz zwiastun filmu:

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: