Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wystawa prac podopiecznych OREW

Od dzisiaj (05.09.2012) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Domu Narodowym'' można zobaczyć wystawę zbiorową malarstwa podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Cieszynie.

5 września została otwarta wystawa zbiorowa malarstwa podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Cieszynie. Prace można będzie oglądać do 8 października.

W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym ciągle coś się dzieje. Było już imprezy plenerowe pod hasłem "Gofry jak marzenie" i ''Dla każdego Łasucha OREW ma racucha'',  kiedy to niemal cały cieszyński rynek wypełniony był zapachem wspaniałych słodkości. Były też placki ziemniaczane prosto z blachy. Wszystko po to, by promować aktywność społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ważne, by społeczeństwo dostrzegło potrzeby, pragnienia, talenty i pasje osób niepełnosprawnych, by doceniło ich obecności w codziennym życiu, bo przecież osoby z niepełnosprawnością intelektualną zasługują na szacunek i godne miejsce wśród nas. 

Teraz przyszła pora na ... wystawę zbiorową malarstwa podopiecznych OREW w Cieszynie. Wystawę można oglądać od 5.09.-8.10.2012 w Galerii "Na Piętrze" Cieszyńskiego Ośrodka Kultury.  Do jej obejrzenia zachęca Rafał Guzowski z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie - Ekspozycja przedstawia min. zbiór poplenerowych prac, sponsorowanych  przez WBK Bank Zachodni Oddział w Cieszynie w ramach projektu pt: "Artystyczna wizja regionu", który odbył się w kwietniu 2012 roku w Jaworzynce. Podczas otwartej wystawy zaprezentowane również zostaną prace wykonane przez wychowanków w trakcie zajęć plastycznych w Ośrodku - wyjaśnia R. Guzowski.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: