Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wystawa ''Odbicia wyobraźni'' w Ustroniu

Anna Flaga - artysta malarz, projektant graficzny, muzealnik, jest uczestnikiem prestiżowych wydarzeń artystycznych zarówno krajowych jak i zagranicznych. Teraz jej prace od 26 sierpnia będzie można zobaczyć w Ustroniu w Galerii Muflon.

Grafikę traktuje jak autoterapię, a swoimi spostrzeżeniami chciałaby się podzielić z otoczeniem. Eksperymentując z materią, traktując twórczość jak zabawę - sama doświadcza niezwykłych odkryć. Potem nadaje im tytuł, w rezultacie nie ogranicza ich odbioru, ale skłania do refleksji i pobudza do myślenia. Odkrywania siebie. Tworzy to swoistą zabawę w skojarzenia pomiędzy artystą a odbiorcą. Wystawa Dotyk wyobraźni , to symboliczny świat pełen niespodzianek, które tkwią w ludzkiej podświadomości, i do niego zaprasza nas Anna Flaga. Na wystawie zobaczymy jej malarstwo i grafikę.

- W Galerii Muflon – Sztuka dla Ciebie, istnieje przestrzeń specjalnie stworzona do celów popularyzowania sztuki w miejscach rekreacyjnych, gdzie goście i kuracjusze w różnym wieku mają możliwość obcowania ze sztuką na co dzień, a prezentowane ekspozycje, mają na celu wykształcenie nawyku uczestnictwa w świecie sztuki, oswajanie się z nią i kształtowanie wrażliwości na jej odbiór. Czego Państwu osobiście życzę – mówi Jagoda Liszka z ustrońskiej Galerii.

Recenzje:
„Odbicia wyobraźni” jawią się kolorem i niesprecyzowaną biologiczną formą, krajobrazem, zjawiskowymi postaciami i myślą zamkniętą w ludzkim ciele. Wystawa jest zaproszeniem do przejścia na drugą stronę lustra, w świat bez żadnych ograniczeń linearnych, oniryczny i pełen smaków, zapachów, ulotnych wrażeń. Prace pozwalają na olbrzymią subiektywność odbioru, nie są obojętne dla odbiorcy, nie pozostają na poziomie estetycznego zachwytu.
[...]
Prace stanowią kontynuację zmagań artystów z odbiciem, nie są zjawiskiem nowym, ale poprzez indywidualne podejście dają możliwość nowej i świeżej wypowiedzi. Anna, w sposób dla siebie właściwy, nie boi się eksperymentu, lubi poddać się fali twórczej euforii, zawsze jednak nadaje jej ostateczny autorski szlif. Z chaosu emocji i myśli wyłania się dzieło przemyślane i skończone.
[...]
„Twarze” są opowieścią o ludzkim życiu, o jego ulotnych chwilach i zapamiętanych momentach. Cykl życia zamknięty został w symbolicznym wizerunku. Widać w tym podejściu silną logikę matczynej miłości chroniącej dziecko i wręcz destrukcyjną potrzebę pokazania, ile zła, dobra, zadumy… może być w człowieku.


Katarzyna Podyma: wicedyrektor Muzeum Miejskiego w ŻorachAnna Flaga
urodzona w 1974 r. w Rybniku, związana od lat z Żorami, w których mieszka wraz z rodziną.
Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie otrzymała w roku 2000 dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Sławomira Karpowicza.

Zajmuje się projektowaniem graficznym, które stanowi zarówno jej podstawę życia zawodowego, jak i źródło artystycznych pasji.

Doświadczenie w projektowaniu nabyła w OS3 Group (Jotka) oraz w Artgroup, gdzie realizowała projekty graficzne, między innymi dla Giełdy Papierów Wartościowych, Stalproduktu SA, Krośnieńskiej Huty Szkła KROSNO SA, Arcelor-Mittal Poland i wielu innych.

Od 2008 roku jest dyrektorem kreatywnym własnego studia reklamy I-SEE design (www.i-see.com.pl).

Od 2013 roku pracuje w Muzeum Miejskim w Żorach, na stanowisku specjalisty ds. promocji w Dziale Promocji i Wydawnictw. Jest twórcą znaku graficznego Muzeum, jak również aktualnego wizerunku Muzeum oraz wielu muzealnych publikacji. Za swoje prace jest doceniana i wyróżniana w środowisku muzealnym. Jej działania przyczyniły się do otrzymania wyróżnień i ogólnopolskich nagród „Sybilla 2014 i „Sybilla” 2016”, dzięki jej zaangażowaniu Muzeum było również wielokrotnie nagradzane nagrodami i wyróżnieniami Marszałka Województwa Śląskiego w konkursach na najważniejsze wydarzenie muzealne roku.

Wystawy:
• udział w licznych wystawach zbiorowych oraz międzynarodowych plenerach
malarskich,
• wystawa indywidualna „Nagość twarzy” w Galerii Na Starówce, Żory 2011,
• wystawa indywidualna „Nagość twarzy. II” i „Odbicia wyobraźni”, Muzeum Miejskie w Żorach, Żory 2016.
• nagroda równorzędna w XXI Ogólnopolskim Konkursie Sztuki im. Vincenta van Gogha, Rybnik 2013.

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym wystawy.źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: