Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wystartowali po raz dwudziesty

Już po raz 20. wystartowała w Cieszynie Międzynarodowa Lekkoatletyczna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych o Puchar Ziemi Cieszyńskiej.

10 września na stadionie MOSiR w Cieszynie wraz z godziną 10.00 do rywalizacji stanęło 221 osób niepełnosprawnych. Zawody rozegrane zostały w pięciu dyscyplinach sportowych i trzech rekreacyjnych. Uczestnicy spotkania wystarowali łącznie w 60 kategoriach dostosowanych do wieku i rodzaju dysfunkcji startujących. 

Międzynarodowa Lekkoatletyczna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych stała się również okazją do  uhonorowania osób i instytucji, które od wielu już lat wspomagają to wyjatkowe przedsięwzięcie. - Wręczając statuetki, które dzięki Miastu Cieszyn udało nam się ufundować chcieliśmy docenić Państwa wysiłek – podkreśliła Krystyna Stefańska - Gnida prezes Stowarzyszenia Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych, która już od czwartej edycji szefuje Spartakiadzie. 

W sobotnie przedpołudnie do sportowych zmagań stanęli uczestnicy z Polski, Słowacji i Czech.

- Już od dwudziestu lat toczy się ta Spartakiada. Dzisiaj chciałem podziękować osobom nagrodzonym i organizatorom za wspaniały pomysł i za to, że "chciało im się chcieć", że potrafili dla potrzebujących zrobić tak wiele dobrego -  podkreślił Czesław Gluza Starosta Cieszyński.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: