Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn świętował 10 września

W sobotnie przedpołudnie (10 września) na cieszyński Rynek zawitały zabytkowe skutery. Miłośnicy LAMBRETTA wyprodukowanego w latach pięćdziesiatych mieli, więc czym nacieszyć swoje oczy.  A wszystko w ramach zlotu SKUTERMANA 12 Bis...

Zabytkowe skutery to jednak nie jedyna atrakcja minionego dnia. Na wszystkich miłośników tańca i chętnych, którzy chcieli się nieco podszkolić w tej dziedzinie czekały bezpłatne warsztaty, otwarte dla wszystkich zainteresowanych. - Najpierw tylko obserwowałam, a później sama dołączyłam do grona uczących się tańca. Spróbowałam swoich sił i nie żałuję, zabawa była przednia, a przy okazji podszkoliłam się w Salsie Kubańskiej – śmieje się Anita Gruszka z Cieszyna.

Happening taneczny pod hasłem „Impuls do tańca” to propozycja Centrum Tańca i Ruchu IMPULSO.

Na miłośników gier i osób, które pasjonują się historią czekała miejska gra terenowa. Uczestnicy odwiedzili trzy miejsca w Cieszynie, które związane są z odzyskaniem niepodległości. Zawitali więc pod pomnik  przy Liceum M. Kopernika, budynek koszar oraz budynek przy ul. K. Miarki, w którym odbywał się werbunek do Legionów Polskich. Organizatorem zabawy było Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich.

Przypomnijmy - w październiku bieżącego roku mija 93 rocznica powołania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego wspomnienie o tym wydarzeniu Cieszyn świętował 10 września.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: