Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pamiętajmy o ogrodach

Towarzystwo Milośników Ogrodnictwa zaprasza na wystawę pn.: "Pamiętajmy o ogrodach". Jeszcze jutro (11 września) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Domu Narodowym" można zobaczyć ciekawe kompozycje kwiatowe, plony z ogródków – owoce, warzywa, a także drzewka bonsai.

W dniach 9 – 11 września w Klubie „Nasz Kącik” Towarzystwo Miłośników Ogrodnictwa prezentuje wystawę „Pamiętajmy o ogrodach”. Wystawa organizowana jest od wielu już lat, obfituje w kwiaty, warzywa, owoce... To wspaniała okazja do poznania nieznanych dotąd odmian roślin i wymiany doświadczeń.

- W organizacji wystawy udział wzięli wszyscy członkowie Towarzystwa – podkreśla Karol Kubecki prezes TMO – można powiedzieć, że jest to mała rzecz, która wszystkich cieszy. Szczególnie mnie, jako prezesa, który widzi zaangażowanie wszystkich Miłośników Ogrodnictwa.

Wystawa prezentuje wiele ciekawych i rzadko spotkanych odmian. Znajdziemy tutaj chociażby kiwi i rajskie jabłuszka. - Wyhodowanie ich należy do rzadkości – podkreśla  Karol Kubecki- ciekawym okazem jest również perukowiec. Warto przyjść i zobaczyć na własne oczy te piękne okazy.

Towarzystwo Miłośników Ogrodnictwa obecnie liczy 76 kobiet i 6 mężczyzn. Członkowie  organizują wykłady, szkolenia, wystawy, wycieczki i konkursy (m in. konkurs „Cieszyn miastem kwiatów i zieleni”). W ubiegłym roku TMO obchodziło jubileusz 40 – lecia działalności. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: