Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W dziesiątą rocznicę ataku na WTC w Beskidach pomodlą się

W dziesiątą rocznicę ataku na World Trade Center pamięć ofiar zostanie uczczona w Beskidach. Nabożeństwo ekumeniczne  w intencji pokoju dla świata organizowane jest w parafii w Szczyrku-Salmopolu. W modlitwie wezmą udział mieszkańcy okolicznych beskidzkich miejscowości, turyści oraz goście z Niemiec, Holandii i Czech.


Od 2008 roku Ołtarz Europejski stoi na Kotarzu. Ołtarz zbudowany jest z kamieni ze wszystkich państw Unii Europejskiej znajdują się tam też kamienie z wielu zakątków świata. Wkomponowano tam też te, z gruzu World Trade Center, które ks. Janowi Byrtowi – inicjatorowi ołtarza podarowali skoczowianie. – Kamienie z nowojorskich wież przypominają nam tutaj na Śląsku o tej wielkiej tragedii. Otrzymaliśmy je od dwóch osób ze Skoczowa, które były w USA i przekazały kamienie do budowanego wówczas ołtarza na Kotarzu. My dzisiaj o tym nie możemy zapomnieć – podkreśla duchowny, który zaprasza już jutro 11 września w dziesiątą rocznicę zamachów na wieże WTC na ekumeniczna modlitwę.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 11.00 w kościele w Szczyrku-Salmopolu. – Chcemy się modlić wspólnie z naszymi siostrami i braćmi w duchu ekumenicznym o pokój na świecie. W nabożeństwie ekumenicznym wezmą udział mieszkańcy Niemiec, Holandii, Czech i Polski. Nabożeństwo wzbogaci swoją pieśnią chór z Czech – dodaje ks. Jan Byrt.


Po niedzielnym nabożeństwie w ewangelickim kościele w Szczyrku Salmopolu, zostanie zasadzone drzewo w pobliskim Ogrodzie Reformacji, upamiętniające atak terrorystyczny sprzed 10 lat. Modlący się przy Ołtarzu Europejskim na Kotarzu będą prosić o pokój dla całego świata. – Chcemy, aby na świecie ludzie żyli w pokoju, w tolerancji i poszanowaniu jeden do drugiego. Mamy być solą tej ziemi - mówi Jezus. A więc bądźmy solą. Dodawajmy smaku tej ziemi, wspaniałego chrześcijańskiego smaku – dodaje ks. Jan.
 

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: