Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

10 września - Cieszyn ? atrakcje dla wszystkich

Miejska gra terenowa,  cykl lekcji historycznych, happening taneczny na Rynku, zabytkowe skutery typu LAMBRETTA oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza – to wszystko już jutro (10 września) w Cieszynie.

- W październiku bieżącego roku mija 93 rocznica powołania RADY NARODOWEJ KSIĘSTWA CIESZYŃSKIEGO. Wspomnienie o tym wydarzeniu świętujemy w ramach XIX edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem "KAMIENIE MILOWE", na które w Cieszynie zapraszamy 10 września – informuje Urząd Miasta - Wydział Kultury, Wydział Promocji i Informacji.

Z pewnością tego dnia każdy znajdzie w Cieszynie coś dla siebie, bo i atrakcji nie zabraknie... Miłośnicy historii mogą liczyć na udział w miejskiej grze terenowej, która będzie polegała na odwiedzeniu w Cieszynie trzech miejsc związanych z odzyskaniem niepodległości (pomnik przy Liceum M. Kopernika, budynek koszar oraz budynek przy ul. K. Miarki, w którym odbywał się werbunek do Legionów Polskich). - Gracze dowiedzą się wielu ciekawych faktów z naszej historii, a także otrzymają pamiątkowe ulotki, pieczątki oraz dyplom Burmistrza Miasta za udział – informuje  Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich- Gra będzie trwać w godzinach od 11.00 do 16.00 i rozpocznie się na Rynku.

Happening taneczny pod hasłem „Impuls do tańca” to kolejna atrakcja tego dnia. Każdy chętny będzie mógł pod okiem profesjonalnych tancerzy uczyć się tańczyć, a na wszystkich, którzy spróbują swoich umiejętności, czekają upominki. - Happening „Impuls do tańca” jest swoistym zaproszeniem do wspólnego cieszenia się tańcem i byciem razem. Chcemy przekonać dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów, że taniec jest dla wszystkich, że każdy może w nim znaleźć coś dobrego dla siebie. Taniec towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Od zawsze był sposobem na wyrażanie wszelakich emocji – od złości po zadowolenie. Od zawsze był szansą na „oddech" i rozluźnienie w codzienności życia. Dziś, w kulturze zagrożonej „uśpieniem", w życiu zdeterminowanym pogonią za pieniądzem – „terapeutyczna" rola tańca na nowo się odradza. Zadaniem, do jakiego skłania niniejszy happening jest propagowanie tańca jako sposobu na życie, spędzanie czasu wolnego, na rozkwit kultury i sztuki oraz tworzenie się nowych kulturowych społeczności – zachęca Centrum Tańca i Ruchu IMPULSO.

W programie przewidziane są pokazy taneczne - w wykonaniu instruktorów IMPULSO oraz bezpłatne warsztaty, otwarte dla wszystkich zainteresowanych. - W godzinach 11.00 – 16.00 będzie okazja zobaczyć i spróbować własnych sił m.in. w takich technikach jak : Zumba, Salsa Kubańska,  Street Dance... - wylicza Michał Kępiński z Centrum Tańca i Ruchu IMPULSO. 

10 września na Rynku w Cieszynie zobaczymy także zabytkowe skutery typu LAMBRETTA, wyprodukowane w latach pięćdziesiątych. Miłośnicy skuterów przybędą do Cieszyna w ramach Zlotu SKUTERMANA 12 Bis. Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza rozpocznie się wraz z godziną 17.00 w Teatrze im. A. Mickiewicza.

Jednym słowem tego dnia warto zawitać do Cieszyna...

 
 
BsK
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: