Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wysokie standardy!

W dniach od 30.04 do 2.05 do Kotliny Sandomierskiej udali się szczypiorniści MKS Ustroń na rozgrywki 1/16 Mistrzostw Polski. Leżący tam Mielec oczarował naszą ekipę nie tylko wysokim standardem bazy noclegowej i miejscem rozgrywek. Turniej rozegrano w szkolnej hali, służącej przejściowo także superligowej drużynie Stali Mielec. Zmierzając na miejsce, sportowcy z Ustronia mogli również zobaczyć imponujący kompleks obiektów na ukończeniu. To powiatowe miasteczko już w następnym sezonie, będzie dysponować halą sportową na 5 tysięcy osób i drugą treningową, tuż obok ze skromniejszą widownią ale także pełnym wymiarem boiska. Gdy dołączymy do tych obiektów dwa baseny w tym jeden kryty i korty tenisowe, możemy tylko pozazdrościć tak imponującego kompleksu sportowego.

Do szkolnej hali oprócz gospodarzy i naszych juniorów, zjechały jeszcze zespoły KS Vive II Kielce i UKS Krakowiak 85. Inauguracyjne spotkanie turnieju MKS Ustroń rozegrał właśnie z drużyną z Kielc. Mecz dynamiczny i bardzo wyrównany do dwudziestej minuty. Przez kolejne dziesięć MKS Ustroń wypracował pięciobramkową przewagę. Druga połowa przebiegła już pod kontrolą Ustronia, który wygrał swój pierwszy mecz 34:20, zdobywając 3 punkty. W drugim meczu tego dnia zespół gospodarzy, SPR Stal Mielec zremisował z UKS Krakowiak 85 30:30. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których skuteczniejsi okazali się Krakowianie. Dzięki temu, układ tabeli po pierwszym dniu był dla Ustronia bardzo korzystny:

MKS Ustroń – 3 pkt
UKS Krakowiak 85 – 2 pkt
SPR Stal Mielec – 1 pkt
KS Vive II Kielce – 0 pkt

Dzień drugi przyniósł podobny zestaw emocji, jednakże różnił się kilkoma detalami. To w pierwszym meczu Krakowiak zremisował tym razem z Vive Kielce i po raz drugi w tym turnieju, rozstrzygał go w rzutach karnych. I tu kolejna odmiana bo tym razem większą skuteczność wykazali zawodnicy z Kielc. To Kielce wpisały do tabeli swoje pierwsze dwa punkty, zaś Krakowiak tylko jeden. W meczu drugim naprzeciw klubu z Mielca wyszedł MKS Ustroń i... to trzeba podkreślić, pozbawił gospodarzy wszelkich złudzeń co do wyniku końcowego. Wraz z ubiegającymi minutami, proporcjonalnie rosła przewaga zespołu gości. Schodzący na przerwę do szatni, trener Piotr Bejnar nie krył zadowolenia z efektu gry i wyniku, 24:8 dla jego podopiecznych. W drugiej połowie było jeszcze lepiej i cały mecz zakończył się pewną wygraną Ustronia 37:16. Kolejne trzy punkty dały MKS-owi I miejsce w tabeli i awans do dalszych rozgrywek, czyli 1/8 Mistrzostw Polski. Niewiadomą było tylko miejsce z którego ten awans nastąpi, bo sytuacja w tabeli dopuszczała wiele scenariuszy.

MKS Ustroń – 6 pkt
UKS Krakowiak 85 – 3 pkt
KS Vive II Kielce – 2 pkt
SPR Stal Mielec – 1 pkt

W niedzielę 2.05 w pierwszym spotkaniu dnia Krakowiak musiał wygrać z Ustroniem, by awansować. W przypadku przegranej, odpadał z dalszych rozgrywek. Drużynę z Krakowa ustrońscy szczypiorniści spotykali już na kilku turniejach i dotąd nie udało im się jej pokonać. Tym razem ani presja przeciwnika ani pewność awansu nie wpłynęły negatywnie na szczypiornistów z Ustronia. Po zaciętej I połowie prowadzący dwoma bramkami MKS (16:14), nie mógł być pewny zwycięstwa. Zdenerwowany trener nie szczędził surowych uwag w szatni. Niezdecydowany reakcje w obronie, opieszałość w grze ofensywnej przy zbyt małej skuteczności rzutowej mocno go poirytowały. Reprymenda przyniosła pozytywny skutek. Na następne trzydzieści minut na parkiet wyszedł zupełnie odmieniony zespół i pewnie ruszył ku zwycięstwu. Wygrywając mecz 31:22 MKS Ustroń awansował do 1/8 Mistrzostw Polski z pierwszego miejsca, zaś UKS Krakowiak 85 zakończył już swe występy w tym sezonie. W drugim meczu Vive Kielce pokonały Stal Mielec (31:22), awansując z drugiego miejsca.

MKS Ustroń – 9 pkt
KS Vive II Kielce – 5 pkt
UKS Krakowiak 85 – 2 pkt
SPR Stal Mielec – 1 pkt


Chociaż cały zespół zapracował na ten ogromny sukces, to jednak kilku zawodników wniosło tu trochę więcej. Przede wszystkim Patryk Siekierka, którego organizatorzy wyróżnili statuetką dla Najlepszego Zawodnika Drużyny. Oprócz niego dobre zawody rozegrali Szymon Patyna, Aleksander Bejnar, Piotr Szturc, Ignacy Jaworski i Bartosz Mrowiec. Dobrze spisali się też bramkarze Piotr Browarczyk i Dawid Oliwka, oraz pozostali zawodnicy:

Łukasz Gogółka, Piotr Gawlas, Karol Gierczak, Krzysztof Markuzel, Łukasz Szczęsny, Kamil Pinkas, Przemysław Polok i Michał Raszka.


Krystian Medwid

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: