Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prelekcja w Stowarzyszeniu "Pomocna Dłoń Blisko Ciebie" na temat krwiodawstwa do obejrzenia w sieci

Prelekcję Tomasza Piwochy p.t. "Podaruj życie..." na temat krwiodawstwa obejrzeć można w sieci. Zorganizowali ją w ramach swych comiesięcznych spotkań z wykładami tematycznymi działacze Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń Blisko Ciebie" w Cieszynie. Po raz kolejny z powodu panujących ograniczeń epidemicznych w formie online, a jej nagranie dostępne jest cały czas w Internecie.

Tomasz Piwocha jest członkiem Zarządu Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Katowicach. Od ponad dwudziestu lat, wraz ze swoją żoną, zajmuje się organizowaniem akcji honorowego krwiodawstwa dla maturzystów z cieszyńskich szkół. Ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią COVID-19, nie było możliwości zorganizowania tego przedsięwzięcia w tym roku. Dlatego, w celu zachęcenia ludzi, przede wszystkim młodych, wkraczających w dorosłe życie, do dawstwa krwi oraz szpiku kostnego, prelekcja została zarejestrowana i udostępniona na kanale YouTube oraz na stronie Facebookowej Stowarzyszenia.

- Zwróciliśmy się z prośbą do Dyrektorów cieszyńskich szkół ponadpodstawowych o umieszczenie nagrania z prelekcji na stronach internetowych i Facebookowych szkół, co spotkało się z niemal natychmiastową reakcją kilku z nich, za co serdecznie dziękujemy. Prelekcja będzie również wykorzystana do promocji krwiodawstwa przez wychowawców klas, co zostało zapowiedziane przez Panią Pedagog jednego z cieszyńskich Liceów – mówi Olga Białoń ze Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń Blisko Ciebie".

W czasie prelekcji Tomasz Piwocha oprócz tematów oddawania krwi i rejestracji w bazie dawców szpiku kostnego poruszył trudną kwestię dawstwa narządów, która wiąże się z dramatem ludzi tracących najbliższych.

Prelekcję obejrzeć można tutaj


(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: