Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wysokie miejsce Powiatu Cieszyńskiego

Po raz kolejny Jury, organizowanego przez Związek Powiatów Polskich, Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy. Powiat Cieszyński drugi raz z rzędu zajął bardzo wysokie, drugie miejsce w kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców.

Taki wynik, to bardzo skutek  wysokiej oceny jaką otrzymał samorząd za wszystkie działania prowadzone w 2017 roku.  - Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia. Dziękuję Radnym Powiatu Cieszyńskiego, Członkom Zarządu Powiatu,  pracownikom Starostwa oraz wszystkich naszych jednostek, samorządowcom z naszego regionu oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pracują na rzecz powiatu i jego mieszkańców.  Po raz kolejny  wybitni eksperci z jury rankingu docenili  m.in. nasze działania w zakresie pozyskiwania środków finansowych pochodzących z funduszy unijnych i krajowych, realizację zadań proinwestycyjnych i prorozwojowych,  czy dużą aktywność w  promocji zdrowia oraz promocji powiatu. -  komentuje Starosta Cieszyński Janusz Król.

Związek Powiatów Polskich przyznając Powiatowi Cieszyńskiemu wysokie, drugie miejsce z liczbą punktów 64415 docenił jego aktywność w zakresie inwestycyjnym i rozwojowym, w tym szczególnie w pozyskiwaniu środków krajowych i zewnętrznych, wprowadzaniu udogodnień służących poprawie jakości obsługi mieszkańców oraz funkcjonowania samorządu. W rankingu pod uwagę brane były także takie działania jak: rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, działalność w zakresie promocji i ochrony zdrowia oraz w pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz promocja regionu.

Pierwsze miejsce w Rankingu ex aequo zajęły Powiat Kartuski oraz Powiat Kielecki ( 65260 pkt.). Trzeci jest Powiat  Wodzisławski ( 54135 pkt.).  Z sąsiednich samorządów na miejscu 6 znalazł się Powiat Żywiecki( 43110 pkt.), a Powiat Bielski na miejscu 8 ( 41380 pkt.).  Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów i nagród odbędzie się na wiosnę br. podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-17 18:20:56
bronek91: \&quot;Po raz kolejny wybitni eksperci z jury rankingu docenili m.in. nasze działania w zakresie pozyskiwania środków finansowych pochodzących z funduszy unijnych i krajowych, realizację zadań proinwestycyjnych i prorozwojowych, czy dużą aktywność w promocji zdrowia oraz promocji powiatu.\&quot;- cytat <br /><br />Ciekawe tylko ile z tych środków zostało zużyte na obsługę administracyjną i pośrednictwo w rozdysponowaniu. Skoro nasz powiat jest taki rozwojowy, boję się myśleć, co dzieje się w innych regionach. Oczywiście, zasługa całego samorządu jest spersonalizowana w ramach jednego starosty;) Jaki to niewinny wybieg;)
2018-01-17 19:58:30
skuter66: Znaczy, że coś robią.
2018-01-18 19:58:06
krzysztof.mm: ten gościu zostanie zapamiętany jedynie jako pisowski chłopiec na propagandowe posyłki, specjalista od kultu mizernej jednostki
2018-01-18 23:52:14
bronek91: krzysztof.mm <br />Nie demonizuj, zawsze się lepi sprawuje niż Gluza i Nogowczyk...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: