Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chcesz głosować? Sprawdź czy jesteś wpisany!

Sprawdź w swoim urzędzie gminy, czy jesteś wpisany do rejestru wyborców. Jeśli Twoje nazwisko nie figuruje w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

W listopadzie 2018 roku odbędą się wybory samorządowe, w których obywatele wybiorą członków: rad gmin, rad powiatów i sejmików wojewódzkich oraz wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast.

Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie obecnie mieszkasz. To ważna informacja szczególnie dla osób, które przeprowadzały się lub wyjeżdżały z Polski, wyjechały ze swojej miejscowości do pracy lub na studia oraz zmieniały adres zamieszkania albo zameldowania.

Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. Jeżeli masz stałe zameldowanie to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. To oznacza, że będziesz mógł oddać głos.

Jeżeli jesteś zameldowany na pobyt czasowy albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach. W tym przypadku należy złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz.

Sprawdź już dziś w swojej gminie czy jesteś w rejestrze wyborców.

(red.)
 

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-17 14:13:55
STEVEabc: Po co sprawdzać? Przecież nie ma na kogo głosować.
2018-01-17 18:14:45
bronek91: Widać, iż kampania wyborcza nieoficjalnie już trwa. Partyjni oligarchowie pewnie już mają poobsadzane miejsca, gdzie będą starali się o urząd. Jak zostało to napisane w Panu Tadeuszu. Szlachcic bez urzędu jest jak chart bez ogona. Teraz pewnie szukają łosi, którzy będą zbierać podpisy, płacić składki pod organizowane komitety poparcia. Sołtysi bydom sie chwolic, wiela nie zrobili, wiele jeszcze nie zrobiom jako potencjalni radni, starostowie i fojty. Pytanie, który z nich będzie pamiętał, iż dane przedsięwzięcie powstało w \"czynie społecznym\".
2018-01-17 19:56:43
skuter66: Można mówić co się chce, a wybory i tak będą.
2018-01-17 21:16:46
spitfire: @STEVEabc, ty jesteś patriotą? Ty jesteś hipokrytą.
2018-01-18 14:04:39
crank: Cenzura działa przed wysłaniem komentarza?! Tego jeszcze nie grali! A Wyborcom życzę radosnej twórczości graficznej na kartach do głosowania!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: