Ukradli dzieciom domek

Dziś (17.01) otrzymaliśmy informację o wyjątkowo bezczelnym złodzieju, który w Cieszynie ukradł domek dla dzieci, który znajdował się na placu zabaw przy żłobku ''Tup tup'' w Cieszynie (ul. Katowicka przed skrętem na ul. Pikiety).

- Wprawdzie wokół placu zabaw znajduje się tylko i wyłącznie płot prowizoryczny, jednak nie spodziewaliśmy się, że ktoś byłby na tyle bezczelny, żeby kraść dzieciom zabawki – powiedziała w rozmowie z portalem ox.pl Izabela Pustówka, dyrektor żłobka – moim zdaniem nie jest istotne, czy posesja jest ogrodzona niewysokim płotem, czy też murem, nie spodziewałam się, że ktoś może chcieć ukraść coś z placu zabaw. Z resztą budowa dużego płotu byłaby przedsięwzięciem zbyt kosztownym.

Nie wiadomo kiedy dokładnie dokonano kradzieży. Jak twierdzy dyrekcja, musiało się to zdarzyć w nocy pomiędzy 8 a 10 stycznia. Nie od razu zauważono brak domku na placu zabaw. W związku z faktem, że w miesiącach zimowych dzieci na plac zabaw nie wychodzą, na pierwszy rzut oka nie widać było żadnych zmian w układzie wyposażenia placu, a bezpośrednio na plac nikt nie wchodził.

Sprawa została zgłoszona na policję, jednak wyjaśnienie tej kwestii będzie sporym problemem. Przede wszystkim nie do końca wiadomo w jaki sposób domek ten został zabrany, jak podejrzewa dyrekcja musiał on zostać na miejscu rozkręcony, gdyż był zbyt duży, żeby zmieścić się do samochodu osobowego. Niestety na miejscu nie ma monitoringu. Policja zgłoszenie przyjęła, jeżeli więc złodziej zostanie złapany, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Domek, który znajdował się na placu zabaw został zakupiony trzy lata temu, wtedy kosztował 1400 złotych. Aktualnie, ze względu na użytkowanie jego wartość była zdecydowanie niższa, jednak w przypadku chęci zakupu nowego, żłobek musi liczyć się z kolejnym wydatkiem rzędu ponad 1000 złotych – Wiemy, że ciężko będzie znaleźć złodzieja, jednak zgłaszając sprawę na policję i starając się ją w jakiś sposób nagłośnić, liczę że złodzieja ruszy sumienie. Istnieje również szansa, że ktoś zobaczy domek, który pojawił się na czyjejś posesji w ciągu ostatnich kilku dni, a wcale na nowy nie wygląda – tłumaczyła Izabela Pustówka 

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-17 18:31:44
bronek91: \&quot;Z resztą budowa dużego płotu byłaby przedsięwzięciem zbyt kosztownym.\&quot;- cytat <br />Dla klasyfikacji prawnej nie jest ważna wysokość płotu ale kwestia czy istniała jakakolwiek forma przynajmniej manifestacji zabezpieczenia. Równie dobrze wejście mogło być zabezpieczone taśmą klejącą;) <br /><br />\&quot;nie do końca wiadomo w jaki sposób domek ten został zabrany,\&quot;- cytat <br />To już problem Policji, ciekawe, czy chętnie przyjmowali zawiadomienie;) Pewnie było jakieś pouczenie;) <br /><br />\&quot; jeżeli więc złodziej zostanie złapany, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.\&quot;- cytat <br /><br />HA HA HA HA, może np. obetną mu rękę;D:D:D Te czasy już minęły...<br /><br />\&quot;liczę że złodzieja ruszy sumienie.\&quot;- cytat <br /><br />Osoba, która okrada dzieci, takie małe dzieci, z pewnością nie ma żadnego sumienia. Pewnie ukradł taki, co wiedział.
2018-01-17 19:53:27
koszor: Ostre kary i publiczne prace na rynku. Bo głupotę tylko kijem się leczy.
2018-01-18 09:55:52
miminko11: może nie mieli gdzie spać
2018-01-18 10:55:10
efelinqa: Bo to cieszyn !!!Patologiczne miasto.............
2018-01-22 11:14:47
yamah: Tak, tak, to Cieszyn, ale złodziej wcale nie musiał być miejscowy. Równie dobrze mógł być ze Skoczowa, z Zebrzydowic, Goleszowa, Kaczyc itp..., patologii przecież nigdzie nie brakuje. Zastanawiające jest tylko z czego ona wynika i skąd się bierze, zwłaszcza teraz kiedy podobno (wg. propagandy głoszonej w Telewizji Publicznej) żyjemy w kraju mlekiem i miodem płynącym, a społeczeństwo staje się coraz zamożniejsze. A tu jak na tacy mamy przykład tych współczesnych trendów...<br />Ps. ...a nazwy m.in. państw, miast, ulic, itp... pisze się drogi/a efelinqo z dużej litery. Czyżby szkolna patologia???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją