Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wyrównanie 500+? To fake news!

Nie ma wyrównania 500+ do 800+. To fake news! Wniosek też jest fałszywy!

W mediach społecznościowych, a nawet kilku mediach informacyjnych internetowych pojawiły się fałszywe doniesienia dotyczące rzekomego wyrównania  świadczenia wychowawczego z kwoty 500 zł do 800 zł za okres od sierpnia 2023 r. do końca tego roku. Pojawił się nawet fałszywy dokument wniosku.

- Wyrównanie świadczenia 500+ do kwoty 800 zł za okres od sierpnia 2023 r. do grudnia 2023 r.  to fałszywa informacja, która krąży w Internecie – informuje Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa śląskiego.

Do ZUS-u zgłaszają się klienci, którzy chcą w tej sprawie złożyć nawet wniosek pobrany z mediów społecznościowych. On nie jest prawdziwy!

 - Zgodnie z ustawą wysokość świadczenia wychowawczego do końca 2023 r. to 500 zł na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Od 1 stycznia 2024 r. świadczenie wychowawcze 500+ zmieni się w 800+. Nastąpi to automatycznie bez konieczności składania wniosku. Po nowym roku uprawnieni otrzymają wypłaty w nowej wysokości, a o tym fakcie zostaną poinformowani na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS - informuje Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa śląskiego.

- Prosimy sprawdzać wiadomości podawane w sieci, w mediach społecznościowych, weryfikować je u źródła, bo najwyraźniej ktoś próbuje wprowadzić chaos informacyjny – dodaje rzeczniczka.

Prawo do świadczenia 500+ dla dzieci ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca będzie można składać od lutego za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS,  Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia, czy bankowości elektronicznej banków lub SKOK, które współpracują z ZUS.

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-11-28 19:23:44
krzysztof  mm: największy fejknjus w historii RP to "rząd Morawieckiego" - Anżej, historia już odnotowała twój udział w tej tragifarsie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: