Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wyremontowali most na Potoku Łańskim

W Gminie Jasienica, zakończono pracę przy remoncie mostu na Potoku Łańskim na granicy Bielowicka i Łazów. Trwa również konserwacja przydrożnych rowów.

- Podmyta lewa podpora konstrukcji wymagała pilnego zabezpieczenia, należało też wykonać prawidłowe umocnienie koryta, aby zapewnić swobodny przepływ wód. Przeprowadzone prace pozwolą na bezpieczne korzystanie z mostu – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Prace obejmowały rozbiórkę elementów istniejącego umocnienia skarpy koryta potoku i wykonanie nowego umocnienia skarpy na lewym brzegu powyżej mostu, w postaci opaski z narzutu kamiennego. Wykonany został też płaszcz żelbetowy na lewobrzeżnym przyczółku mostu oraz umocnienie opaską z narzutu kamiennego skarpę lewego brzegu poniżej mostu na długości wyrwy brzegowej. W sąsiedztwie obiektu powstał także murek w postaci dwóch warstw gabionów. Uzupełnione zostały też ubytki na brzegach, skarpy wyplantowane, a w dnie koryta wykonano narzut kamienny. Remont kosztował 117 416,97zł.

W tym samym czasie trwają prace przy odtworzeniu i konserwacji rowów oraz odwodnień przy drogach na terenie sołectw gminy.

Każdego roku odtwarzamy kolejne odcinki przydrożnych rowów i przywracamy je do właściwego stanu technicznego – zaznacza Wójt, Janusz Pierzyna.

W tym sezonie prace są prowadzone na około 20 odcinkach w różnych częściach gminy. Przeważnie zakres robót obejmuje czyszczenie, profilowanie i odtworzenie rowów i odwodnień, umocnienie brzegów, wymianę uszkodzonych elementów przelotowych oraz roboty towarzyszące.

Konserwację rowów i odwodnień przeprowadzono już w Bielowicku, Bierach, Grodźcu, Iłownicy, Landeku, Roztropicach, Rudzicy i Świętoszówce. Teraz trwają prace w Mazańcowicach, a następnie zostaną przeprowadzone w Międzyrzeczu Górnym i Jasienicy. Prace mają potrwać do początku września.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: