Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wypadek na wiadukcie w Skoczowie

Przed południem w Skoczowie doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego.

Do wypadku na wiadukcie w Skoczowie doszło dziś (06.04.2018) około godziny 11:30 -  samochód zderzył się z ciągnikiem rolniczym. W wyniku zdarzenia na jezdnię wysypało się nieco zboża, ruch odbywał się w miarę płynnie, jednak wyłączony z ruchu był fragment pasa drogowego w kierunku na Katowice.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnią policjanci.

Aktualizacja godzina 13:50

- Do zdarzenia doszło, kiedy 59-latek kierujący traktorem z przyczepą jadąc w kierunku Skoczowa próbował zmienić pas. Nie zauważył, że lewym pasem poruszał się jeep. Kierował nim 28-latek ze Starej Wsi. W skutek uderzenia przyczepa przewróciła się na bok. Zdarzenie potraktowano jako kolizja, nikt nie został ranny. Sprawca, mieszkaniec Ustronia, został ukaranym mandatem karnym – relacjonuje rzecznik prasowy KPP Cieszyn mł asp. Krzysztof Pawlik.Ruch odbywa sięjużbez utrudnień.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR,JB

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-06 15:13:12
Pipi 8: Jak szybko jechał JEEP ? Pytam z ciekawości bo 70 km/h nikt tam nie jedzie.
2018-04-06 15:37:45
prometeusz: Szkoda każdego.<br />Ostatnio jednak jadąc w kierunku Simoradza prawie uciekałem do rowu, no trochę tam traktorzyści od jakiegoś czasu przesadzają, zwłaszcza z przyczepami z balami słomy.
2018-04-06 17:44:13
jasio11: Dlaczego kierowcy tak łatwo przyznają się do winy ??? Straszeni sprawą w sądzie, paraliżowani strachem przed niewiadomo jakimi kosztami podpisują wszystko. Mandatem zamykają sobie praktycznie drogę odwołania. Straty i tak są już na wiele tyś. , czy nie warto zaryzykować dodatkowych kilka stówek dla udowodnienia swojej niewinności. Chyba nie znajdzie się taki co stwierdzi, że po takich zniszczeniach osobówka jechała poniżej 100 km\\h ??? A oboje jechali w tym samym kierunku. Tam jest ograniczenie 70, praktycznie od samej Wisły co kilkaset metrów stoi znak ograniczający prędkość..
2018-04-06 19:06:09
trabek5: Ograniczenie jest dopiero przed światłami do 70 wiec nawet jeśli jechał 100 to prawidłowo trzeba patrzeć jak się zmienia pas a nie lusterka tylko na egzaminie.
2018-04-07 09:45:52
janusz s: Gdzie ta przyczepa jak widać że jechał z siewnikiem? Jakie musiało być mocne uderzenie aby przewrócić taki traktor (to jest min.80 lub coś większego)
2018-04-07 10:17:49
Równo-mierny: Pocieszający jest fakt, że coraz częściej mówi się o znacznym przekroczeniu prędkości kierującego mającego pierwszeństwo, jako o potencjalnej przyczynie zdarzenia... Trudno tu mówić o jakiejś skali, ale chyba coraz częściej zdarza się, że rzekomi \&quot;sprawcy\&quot; odmawiają przyjęcia mandatu i walczą o swoje w sądzie. Wiem, że tak się dzieje w przypadku dwóch zdarzeń z ostatnich kilku miesięcy na wysokości Ustronia. Niestety wciąż króluje przekonanie, że jak się ma pierwszeństwo, to prędkość z jaką się jedzie nie ma znaczenia, a jak ktoś wymusi, to zawsze jest winny. Stosowanie się do ograniczeń, szczególnie tych przy skrzyżowaniach ma ogromne znaczenie nie tylko w kwestii podstawowych związanych z bezpieczeństwem jak i tych związanych z właściwą oceną sytuacji zarówno dla tych na drodze z pierwszeństwem, jak i przede wszystkim tych na drodze podporządkowanej, którzy wykonują dużo bardziej niebezpieczne manewry.
2018-04-07 11:09:23
koszor: Równo-mierny - masz sporo racji. Myślę, to policja wymusza przyjęcie mandatu, zamiast odpowiedzialność rozdzielić także na tego, który co prawda jest na głównej, ale jedzie zbyt szybko.
2018-04-07 14:01:30
krzysztof.mm: nie zapomniałem nigdy kwestii, jaką usłyszałem dawno temu od instruktora na kursie prawa jazdy - na cmentarzu jest wielu takich, co można by im na nagrobku napisać : tu leży ten, co miał pierwszeństwo<br /><br />dobry kierowca to nie tyle ten, co nie popełniania błędów, ale ten, co potrafi przewidzieć i uniknąć konsekwencji błędów, które popełniają inni kierowcy<br />jeden kierowca popełnia duży błąd rzadko - ale jeśli się ich dziennie minie na drodze kilkuset to bardzo prawdopodobne, że któryś z nich akurat dziś będzie miał zły dzień<br /><br />tyle w temacie kto winien a kto nie, komu zależy na życiu a komu nie<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: