Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wypadek na drodze S52 - szczegóły wydarzenia

Dziś (20.11.2018) na drodze ekspresowej S-52 w Ogrodzonej doszło do poważnego wypadku drogowego, w wyniku którego uszkodzonych zostało 6 pojazdów i jedna osoba została poważnie ranna. Droga była zablokowana przez ponad 2 godziny, policja apeluje o ostrożność.

Do zdarzenia doszło dziś o godzinie 6:30. Zgodnie z informacjami świadków zdarzenia, dziś nie doszło tylko do jednego zdarzenia drogowego, ale całej serii. Rozpoczęło się od niewielkiej stłuczki, a następnie doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący vw golfem wjeżdżając na wiadukt wpadł w poślizg i uderzył w bariery ochronne. W wyniku uderzenia pojazd odbił się od barier i zatrzymał na jezdni. Kierowca tego pojazdu o własnych siłach wyszedł z samochodu. Podczas, gdy był wymijany przez tira został potrącony – informują cieszyńscy policjanci.

Na miejscu pojawiły się policyjne patrole, jednostki straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe. Ze względu na poważne obrażenia, jakie odniósł mężczyzna potrącony przez ciężarówkę, konieczne było wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało mężczyznę do szpitala — Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana przez ponad dwie godziny. W związku z wypadkiem w miejscu zdarzenia doszło jeszcze do trzech kolizji, w których nikt nie ucierpiał. Ruch na drodze został całkowicie przywrócony przed godziną 10. Dokładne okoliczności tego wypadku będą wyjaśniać policjanci z cieszyńskiej komendy – wyjaśnia sytuację policja.

Jak udało nam się ustalić, łączny wynik zdarzenia, czy też ciągu zdarzeń na drodze S-52 to uszkodzenie trzech samochodów osobowych, dwóch samochodów ciężarowych i jednego wozu bojowego straży pożarnej. Policja prowadzi aktualnie czynności, mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzeń — Zwracamy się do osób, które mogą udzielić informacji na temat powyższego zdarzenia, a w szczególności świadków naocznych jego przebiegu, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie. Świadkowie proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie (33) 8516200 lub (33) 8514281 – apelują policjanci.

Wstępnie odtwarzając ciąg zdarzeń, pierwszym ze zdarzeń był poślizg vw golfa, który to wjechał w barierki i odbijając od nich, znalazł się znów na jezdni. Został wyminięty przez inne pojazdy, w tym przez innego vw golfa, który zatrzymał się, a na tył najechał mu samochód marki bmw. Mężczyzna z pierwszego vw golfa wyszedł z samochodu i został potrącony przez ciężarówkę, a samochód straży pożarnej ucierpiał, dojeżdżając do miejsca zdarzenia. Czy dokładnie tak wyglądała sytuacja, wskażą nam ustalenia cieszyńskich policjantów, którzy pracują nad ustaleniem przebiegu zdarzeń.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-20 17:45:52
ciotka matylda: Sądzę, że na tak newralgicznej i ważnej dla regionu drodze powinne być ustawione elektroniczne tablice zawieszone nad jezdnią, na których wyświetlają się komunikaty dla kierowców. Komunikaty informujące o śliskiej drodze czy o wypadkach. O korkach i co najważniejsze o objazdach. Przecież na dobrą sprawę to jezdnia kierunku Czech powinna być natychmiast po otrzymaniu informacji o karambolu zamknięta! Przecież policjaciu z Bielska czy Skoczowa mogli kierować ruchem na wjazdach na S52. Z braku informacji,nieświadomi kierowcy niepotrzebnie wjeżdżali na zakorkowany pas zamiast od razu korzystać ze starej drogi. Apeluję do nowych włodarzy powiatu o zabieganie w generalnej dyrekcji dróg krajowych o niezwłoczne uruchomienie elektronicznych tablic świetlnych.
2018-11-21 08:46:53
Równo-mierny: ciotka matylda, chciałbym dowiedzieć się, jaki to wg Ciebie system byłby na tyle skuteczny, aby uzyskać taki efekt, o którym piszesz? A komunikatów o śliskiej drodze i innych ostrzegających kierowców o niebezpieczeństwie (najlepszy przykład - zakręt idiotów) mamy mnóstwo i co? I nic, bo są kompletnie olewane. Do zdarzenia doszło w wyniku zwykłej bezmyślności i debilizmu kierujących, którzy nie zauważyli, że nadeszła zima i wypadałoby zmienić nieco nawyki i odruchy na drodze. A może jakiś skuteczny system na eliminowanie takich pacanów z drogi? Po co inni mają tracić czas i nerwy, bo ktoś olewając wszystko i wszystkich doprowadza bezmyślnie do takich zdarzeń?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: