Wyłudzają i kradną!

Uwaga! W Województwie Śląskim pojawiła się nowa forma wyłudzania - ostrzega Policja. Czytaj i nie daj się oszukać!

Policjanci ostrzegają przed nową formą oszustwa. W ostatnim czasie w województwie śląskim pojawiła się nowa metoda dokonywania oszustw, dzięki której sprawca przejmuje dostęp do konta bankowego.

Jak to wygląda?
Oszust dzwoni do osób i przedstawia się jako konsultant banku, a następnie prosi o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej. Przypadek usiłowania dokonania oszustwa tą metodą, odnotowali m.in. policjanci w Tarnowskich Górach, jednak 32-latka nie dała się oszukać i zweryfikowała przekazywane przez oszusta informacje, w najbliższej placówce swojego banku.
Oszuści działają podstępnie. Ddzwonią do osób i przedstawiają się jako pracownicy banku, informując o niepokojących transferach pieniężnych z konta ofiary, po czym proponują zablokowanie tychże przelewów. W tym celu rozmówca proszony jest o podanie loginu, hasła do konta oraz kodu autoryzacyjnego sms. Chwilę po przejęciu konta, oszuści przelewają środki na inne konta bankowe, skąd są pobierane w formie gotówki.

Co nagle, to…

Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Nie reagujmy pochopnie. Należy sprawdzić czy jest to prawdziwy konsultant, np. poprzez skontaktowanie się z bankiem. Pamiętajmy! Banki nie wymagają podawania loginu i pełnego hasła do bankowości. Dotyczy to również kodu sms. Nie proszą o zmianę, ani nie wysyłają nowych danych logowania. Nie wysyłają maili z prośbą o zalogowanie lub podanie danych prywatnych np. nr telefonu do autoryzacji transakcji.

Uważajmy!

Pod żadnym pozorem nikomu nie przekazujmy haseł dostępowych do naszych rachunków bankowych, gdyż może skutkować to pozbawieniem nas całych oszczędności. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-11-08 19:12:05
qqłka: Głupich nie sieją :)
2017-11-09 09:24:23
Vato: \&quot;...przedstawia się jako konsultant banku, a następnie prosi o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej.\&quot;<br /><br />Buahahahaha!!! Zajebiście nowy sposób! \&quot;Poproszę o login i hasło.\&quot; iiihahahahaha!!!! :D
2017-11-10 08:49:17
yamah: Toż to już chyba większej głupoty zrobić się nie da, jak podać przez telefon login i hasło swojego konta bankowego i to w dodatku nieznajomemu rozmówcy.
2017-11-10 08:57:06
jo.papuga: Najlepi to nimieć konta tak jak Jarosław... i wszystki piniondze trzymać u ojca i dyrektora.
2017-11-10 17:15:19
krzysztof.mm: \&quot;Wyłudzają i kradną!\&quot;...<br />spodziewałem się tekstu inspirowanego historią proboszcza Maciaszka z Kasiny, co się za owieczek datki woził Porsche, bryką lepszą od biskupiej
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją