Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wyłoniono wykonawcę budowy chodnika na Jastrzębskiej w Hażlachu

Przetarg na budowę chodnika przy ulicy Jastrzębskiej w Hażlachu został rozstrzygnięty. Wkrótce budowa się rozpocznie, a piesi będą mogli bezpiecznie poruszać się tą ulicą.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach wybrał najkorzystniejszą ofertę na budowę chodnika w ciągu drogi wojewódzkien 937 (ulica Jastrzębska w miejscowości Hażlach). Inwestycja ma być zrealizowana wraz z przebudową jezdni. Za przebudowę będzie odpowiadała firma z Jankowic. Cena brutt tej inwestycji to niespełna 5 300 000 złotych.

Ulica Jastrzębska w Hażlachu jest drogą uczęszczaną przez pieszych – wynikiem tego jest m.in. przystanek autobusu linii nr 22, z którego do domów wracają mieszkańcy okolicznych domów. Obecnie ruch pieszych na drodze jest problemem – pobocze nie jest na tyle szerokie, aby można było mówić o bezpieczeństwie. Stąd budowa chodnika jest inwestycją wyczekiwaną - Dziękuję całemu zarządowi Województwa Śląskiego za zwiększenie środków na tę inwestycję, bo jest ona naprawdę bardzo potrzebna – mówi Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-19 09:45:13
"tom": ... niemożliwe, że można!!! bez ścieżki rowerowej? jak w Cieszynie ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: