Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wykroczenia pieszych i rowerzystów

Wczoraj (08.08) przez cały dzień w całym powiecie i województwie prowadzono akcję "NURD" (to skrót od Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego). Policjanci zwracali szczególną uwagę na pieszych.

Jak informuje podkomisarz Rafał Domagała z cieszyńskiej Policji, w trakcie działań stróże prawa w powiecie cieszyńskim odnotowali 32 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami silnikowymi, 7 przez rowerzystów oraz 21 wykroczeń popełnione przez pieszych.

- Podczas akcji policjanci łącznie nałożyli 46 mandatów karnych, skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu oraz pouczyli 13 osób. Największą ilość wykroczeń popełnili piesi, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym oraz nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nie ustąpienia przez kierowców pierwszeństwa pieszym na oznakowanych przejściach – podaje rzecznik prasowy KPP Cieszyn.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-08-10 11:14:16
adawski25: No gdyby w tym durnym narodzie nadlużanym na amen przez pana jarka byla wieksza ogólna kultura miedzy ludzmi a nie chamstwo na kazdym kroku wtedy by tez na drogach bylo inaczej z pewnoscia...gdyby byla mniejsza bieda gdyby poslowie brali mniej i kradli mniej gdyby zwykly obywatel byl wazniejszy dla rzadzacych gdyby nie musial charowac jakniewolnik u skosnych za mega obfita najnizsza krajowa czesto na dziwnych umowach o nic toi ludzia zylo by sie lepiej byli by weselsi nie zgryzliwi zli na wszystko zylina wiekszym luzie jakby mieli sie lepiej...a tu co niewolnictwo wyzysk pesje groszowe oplaty wysokie leki drogie na lekarza czekac rok lub wiecej...etc.
2016-08-10 12:19:14
crank: Tłumaczenie chamstwa użytkowników dróg przez zwalanie winy na czynniki zewnętrzne jest nieuprawnione. Albo się ma przynajmniej minimum kultury, albo jest się chamem i bufonem. Są jeszcze idioci, ale rozumu ani nie sprzedają, ani nie rozdają.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: