Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wykład inny niż wszystkie

W miniony wtorek (5 kwietnia) w sali konferencyjnej w Pawilonie Diagnostyczno -Zabiegowym Szpitala Śląskiego w Cieszynie odbył się kolejny wykład z cyklu Pro Salute. Tym razem tematem spotkania była „Opieka nad noworodkiem”.

Wykład poprowadziła mgr Leokadia Gawlas-Kaczmarczyk – położna, która od wielu lat pracuje z ludźmi przygotowującymi się do rodzicielstwa. Podczas kwietniowego spotkania prowadząc wykłady z cyklu Pro Salute zaproponowała młodym mamom nową formę pielęgnacji dziecka - połączoną z masażem. 

Położna przedstawiła paniom, które spodziewają się dziecka i tym, które swojego maluszka mają już przy sobie tzw. „Miesiąc miodowy z noworodkiem”. Dzięki temu uczestniczki wykładu miały okazję dowiedzieć się w jaki sposób pielęgnować noworodka, co będzie niezbędne w tej pielęgnacji i w jaki sposób zorganizować życie w domu po porodzie.

- To było naprawdę bardzo ciekawe doświadczenie – mówi przyszła mama, które wzięła udział w spotkaniu – myślę, że tatusiowie z tego wykładu również wiele mogli by „wynieść” z korzyścią dla siebie, bo okazuje się, że udział taty w pielęgnacji dziecka jest równie ważny. Szkoda, że żaden mężczyzna nie przyszedł na wykład.

Szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się pokaz  masażu i kąpieli noworodka, oraz ćwiczenia z lalkami.

- Każde dziecko jest inne dlatego trzeba je traktować z wyczuciem i własną intuicją – podkreśliła prowadząca Leokadia Gawlas-Kaczmarczyk, która zaproponowała uczestniczkom kilka rozwiązań dotyczących pielęgnacji noworodka – przedstawione propozycje nic nie kosztują, a mogą zaowocować lepszym rozwojem dziecka i tworzeniem więzi przez matkę i ojca.  Myślę, że warto spróbować, inwestować i dokładać trzeba niewiele.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: