Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wyjątkowe spotkanie w Zamku Cieszyn

Osoby starsze, młode matki, czy osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich są klientami wydającymi pieniądze, ale potrzebującymi specyficznych rozwiązań, których wprowadzenie nie zawsze wymaga dużych nakładów pieniężnych.

Jak dostępność wpływa na rozwój firmy, na przyciągnięcie nowych klientów i osiągnięcie zysków? O tym opowiedzą 17 października w Cieszynie - Pete Kercher i Beata Łupińska.

- Zapraszamy 17 października przedsiębiorców, producentów, właścicieli lokali usługowych, osoby mające kontakt z klientami, a także projektantów z województwa śląskiego do udziału w wyjątkowym spotkaniu poświęconemu ekonomicznym efektom dostępności – informuje Beata Mońka z Zamku Cieszyn.

Dostępność lokali usługowych, siedzib firm, szeroko rozumianych usług i przystosowanie ich do potrzeb różnych klientów – starszych, matek z dziećmi w wózkach, osób z dysfunkcjami - jest wyzwaniem, które stoi przed przedsiębiorcami myślącymi o przyszłości swojej firmy. 

Eksperci będą także bazować na wynikach warsztatów przeprowadzonych we wrześniu 2010 na głównej handlowej ulicy Cieszyna.

Pete Kercher – ambasador, członek i założyciel EIDD Design for All Europe. Wykładowca i autor publikacji, prelegent podczas międzynarodowych konferencji i seminariów, aktywny propagator idei projektowania dla wszystkich. Członek Rady Ekspertów I edycji projektu Design Silesia.

Beata Łupińska – projektantka,  prezeska jedynego w Polsce stowarzyszenia na rzecz Projektowania Uniwersalnego „Wspólna Przestrzeń”. Laureatka nagrody Zloty Orzeł za projekt nakrętki uniwersalnej. Reprezentantka Polski na II Międzynarodowej Konferencji Projektowania Uniwersalnego w Kyoto.

Spotkanie realizowane jest w ramach drugiej edycji projektu "Design Silesia". Działania promujące design wraz z Liderem - Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego - realizują: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Ars Cameralis Silesia Superioris, Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Zamek Cieszyn.

Szczegółowy program:

17 października (poniedziałek)

10.45 Rejestracja uczestników

11.00 – 11.45 Ekonomiczne efekty dostępności – Pete Kercher

11.45 – 12.30 Przyjazna przestrzeń = zysk dla firmy – Beata Łupińska

12.30- 12.45 Przerwa kawowa

12.45 – 13.00 Efekty inwentaryzacji ulicy Głębokiej, dokonane we wrześniu 2010 r w Cieszynie – Pete Kercher

13.00 – 13.50 Krótki spacer – oglądamy rzeczywistość 

13.50- 14.30 Wspólna dyskusja dot. rozwiązań możliwych do wprowadzenia ich przydatności i opłacalności.

14.30-15.00 Lunch

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: