Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wygrana na wyciągnięcie ręki, czyli Arm- i Mas Wrestling w Cieszynie

Choć wrestling zwykle kojarzy nam się bardziej z walką na pokaz niż faktycznymi zmaganiami zawodników, wkrótce będziecie się mogli przekonać na własnej skórze, na ile jest w tym prawdy. Nie będzie może przerzucania się na drugi koniec ringu i łamania krzeseł na barkach, jednak każdy będzie mógł wykazać się zręcznością i siłą w dwóch dyscyplinach - Arm- i Mas Wrestlingu. Emocji na pewno nie zabraknie!

Już 2 i 9 sierpnia Kąpielisko Miejskie w Cieszynie stanie się areną zmagań, w której uczestnicy będą mieli okazję poznać zasady oraz techniki walki, a następnie będą mogli sami spróbować swoich sił w Armwrestlingu i Mas wrestlingu. Te dwie stosunkowo młode, aczkolwiek szybko rozwijające się konkurencje sportowe zrzeszają wokół siebie coraz większą grupę miłośników sportów walki. Armwrestling jest sportem, w którym dwóch zawodników siłuje się na rękę, stojąc przy specjalnym stole. Z kolei Mas Wrestling polega na przeciąganiu się z przeciwnikiem siedząc na specyficznym pomoście.

Celem tych dwóch imprez jest popularyzacja aktywności fizycznej, propagowanie zasad zdrowej i sportowej rywalizacji, aktywizacja ruchowa dzieci i młodzieży oraz zaprezentowanie istoty dyscyplin sportowych, jakimi są Armwrestling i Mas Wrestling. Oba wydarzenia, organizowane w ramach „Akcji Lato w Mieście 2014”, mają charakter otwarty, stąd każdy może wziąć w nich udział. Imprezy rozpoczną się od warsztatów, podczas których zostaną omówione i przedstawione najważniejsze aspekty tych dwóch konkurencji sportowych. Zawody będą rozgrywane w systemie do dwóch przegranych.

Start godzina 14:00. Zgłoszenie uczestnictwa w zawodach, można dokonać wysyłając swoje dane osobowe (imię, nazwisko, data urodzenia, miejscowość, kategoria wagowa) na adres e-mail biuro@mosir-cieszyn.pl oraz w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 11:00-13:30. W przypadku uczestników poniżej 18 roku życia, wymagana jest karta zgłoszenia do zawodów/zajęć, podpisana przez rodziców lub opiekunów prawnych. Szczegółowe informacje oraz karta zgłoszenia dostępna jest na stronie www.mosir-cieszyn.pl w zakładce imprezy. - Na najlepszych czekają dyplomy, medale oraz puchary. Nie możesz tego przegapić! Pokaż, na co Cię stać! - zachęca Organizator.

 

(red)

źródło: ox.pl/ mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: