Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przewodnik czekał w Cieszynie

Za nami pierwsza wycieczka z cyklu Przewodnik czeka w Cieszynie. Akcję od lat organizują COK Dom Narodowy wspólnie z Kołem przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie.

W tym roku organizatorzy postawili na dzieci i była to trafna decyzja. 18 lipca na miejscu zbiórki pod Domem Narodowym w Cieszynie zebrało się 22 dzieci nie licząc tych w wózkach oraz ich opiekunowie. Na poznawczy spacer po nadozliańskim grodzie zabrała chętnych przewodnik Daniela Guziur-Pilch. Dysponując niewielką ilością czasu pokazała najważniejsze punkty w mieście. Na Rynku mówiła o tramwaju, który tędy przejeżdżał, przy Studni Trzech Braci opowiedziała legendę o założeniu Cieszyna, na Wzgórzu Zamkowym mówiła o najdawniejszej historii Cieszyna wszystkie opowieści dostosowując do wieku odbiorców.

Dzieci wróciły z wycieczki z niedosytem, z pewnością więc wrócą w niektóre miejsca same lub z rodzicami, kolegami. I o to właśnie chodziło organizatorom akcji. - Idea akcji jest taka, by dzieci poznały historię Cieszyna, bo teraz dzieci interesują się główne komputerem. A podczas naszego spaceru mają i ruch na świeżym powietrzu i czegoś się dowiedzą. Jest wykfalifikowany przewodnik, który przekazuje wiedzę ciekawie – mówi Izabela Probst, stażystka pracująca w Domu Narodowym.

Następna wycieczka dla dzieci pod hasłem spacerkiem po Cieszynie już w najbliższy piątek, 25 sierpnia o 10.00, zbiórka pod Domem Narodowym. Udział w wycieczce z przewodnikiem jest bezpłatny. Następne wycieczki będą już odpłatne, gdyż będą to wycieczki wyjazdowe, co wiąże się z kosztami dojazdu oraz biletów wstępu. Jedną zaplanowano do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu, drugą do Koziej Zagrody w Brennej.


(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: