Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wygraj kask i inne nagrody z policją

Rozpoczęły się ferie dla kilku województw. W czasie tegorocznych przerw zimowych, policjanci z Cieszyna i Katowic oraz ratownicy GOPR będą uczyli, jak prawidłowo i bezpiecznie zachować się podczas wypoczynku w górach. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” będą oni prowadzili na terenie ośrodków narciarskich w powiecie cieszyńskim konkursy i zabawy związane z właściwym zachowaniem na stoku. Do wygrania będą specjalnie przygotowane na tę okazję nagrody rzeczowe, m.in. kaski narciarskie.

- Mundurowi z Cieszyna, wspierani przez policyjne patrole narciarskie z katowickiego oddziału prewencji oraz ratowników GOPR-u, będą wspólnie na terenach stoków narciarskich rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o „Dekalogu Narciarza”, czyli zasadach bezpieczeństwa na stokach. Organizowane będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami takimi, jak np. kaski narciarskie. Wystarczy dobrze znać ogólne zasady bezpieczeństwa na stoku, dekalog FIS i przyjść na spotkanie – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Konkursy mają być okazją do rozmowy o bezpieczeństwie, szczególnie z tymi, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z narciarstwem zjazdowym. Pytania konkursowe będzie zadawał profilaktyk cieszyńskiej komendy asp. szt. Tomasz Pszczółka. Przez cały czas policjantom będzie towarzyszył Sznupek. - Policyjna maskotka to zawsze wielka atrakcja, szczególnie dla najmłodszych. Sznupek, poza tym, że będzie uczył dobrych zachowań na stoku, wspomoże mundurowych w rozdawaniu nagród oraz upominków dla dzieci – dodaje Pawlik.

Terminy akcji:

Styczeń:
16 i 21 stycznia w ośrodku narciarskim „Zagroń” w Istebnej
18 stycznia na górze Czantoria

Luty:
12 i 17 lutego na Czantorii,
14 lutego w ośrodku narciarskim „Zagroń” w Istebnej
18 lutego Wiśla Malinka, na terenie ośrodka Cieńków.
Wszystkie konkursy i zabawy planowane są w godzinach od 10.00- 12.00.

Mundurowi przygotowali także specjalną stronę internetową www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku, na której dostępne będą między innymi informacje dotyczące harmonogramu działań realizowanych w ramach akcji oraz materiały informacyjno-edukacyjne przeznaczone dla rodziców i dzieci.
(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-15 19:56:48
bronek91: Jak widać pod patronatem powiatowej maskotki. Gratuluję akcji!
2019-01-16 15:59:40
igolasowski: Bardzo trafiony pomysł.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: