Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wydział Komunikacji sparaliżowany

Absencja urzędników i zapewnienie wymogów bezpieczeństwa sparaliżowało pracę Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Obecnie wszystkie terminy w Wydziale Komunikacji są zajęte w elektronicznej rezerwacji terminów, ale dotyczy to wyłącznie jednego przypadku – kategorii „rejestracja pojazdu”. Dużym zainteresowaniem Klientów cieszy się także kategoria dedykowana tzw. odbiorowi stałego dowodu rejestracyjnego. Dla pozostałych kategorii spraw internetowy kalendarz świeci na zielono (co oznacza dostępny termin dla Mieszkańca), a więc istnieje możliwość zapisania się na wizytę w naszym Wydziale – informuje starostwo.

Cała sytuacja spowodowana jest nieobecnością urzędników, których nie da się zastąpić. - Z uwagi na nieobecność w pracy części załogi Wydziału  Komunikacji, nie jest możliwa do zrealizowania większa ilość spraw – przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa i odpowiednich odstępów czasowych zapewniających optymalną rotację klientów przebywających w sali operacyjnej. Za nieobecnych pracowników nie jesteśmy w stanie znaleźć zastępstwa pośród urzędników z innych wydziałów. Dlaczego? Wiąże się to z pracą w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) wymagającego specjalnych uprawnień, które są generowane w Warszawie. Należy mieć świadomość faktu, że Starosta nie tworzy tego systemu. Włodarz Powiatu Cieszyńskiego otrzymuje go tylko na potrzeby świadczonych usług przez Wydział Komunikacji – tłumaczy Starostwo Powiatowe w Cieszynie.

W systemie CEPiK, każdy urzędnik ma spersonalizowaną kartę, hasło dostępu, a więc jest indywidualnie identyfikowalny w systemie. W systemie pojawiają się tzw. dane wrażliwe, czyli poufne, a więc nie każdy urzędnik może mieć do nich dostęp. Urzędnicy mogą pracować na tym oprogramowaniu dopiero wtedy, kiedy zostaną indywidualnie uwierzytelni. A mających takie uprawnienia urzędników w Starostwie Powiatowym jest ograniczona liczba.

Przypominamy, że mając na względzie bezpieczeństwo Mieszkańców oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Cieszynie - od poniedziałku 2 listopada 2020 r. wstrzymaliśmy do odwołania przyjmowanie osób z tzw. „tradycyjnej kolejki”. Dotyczy to zarówno Referatu Rejestracji Pojazdów, jak i Referatu Prawa Jazdy. (…) Nie wszystkie sprawy trzeba również załatwiać osobiście – czytamy dalej w komunikacie starostwa.

Szczegółowe informacje o sytuacji w Wydziale Komunikacji i Sprawach, które można zrealizować on-line można znaleźć tutaj.

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-17 10:04:57
Jakkolwiek Żywy : Symbol naszych czasów. Zakłady w których pracuje po 1000 i więcej osób działają normalnie, markety gdzie tysiące klientów przewijają się każdego dnia działają normalnie. Paraliż dotyczy bibliotek, w których bywało po 50 osób dziennie, wydziałów komunikacji z 1 osobą przy okienku przy rozdzieleniu szybą i maseczkami oraz oczywiście wielu lekarzy którzy nie po to studiowali i biorą dużą kasę żeby się jakimiś chorymi zajmować. Patrząc na to wszystko i tak podziwiam ludzi za ich spokój, bo pewnie wielu ma ochotę ten system na widłach roznieść.
2020-11-17 10:31:34
mateuss85: Niestety taka jest prawda, że tylko budżetówce opłaca się bawić w covida
2020-11-17 11:19:05
krzysztof mm: nie od dziś wiadomo, że wszelka administracja i biurokracja to zaraza, wobec której wirus covid-19 to jak dziewica orleańska obok starej dworcowej prostytutki
2020-11-17 11:26:12
krzysztof mm: ale to jeszcze pikuś ten jeden wydział, jest już plan jak sparaliżować całą Polskę, oto polityk PiS zdradza, jaki plan ma rząd: "Weto oczywiście oznacza, że wszyscy się na nas obrażą, a premier Mateusz Morawiecki dostanie mniej kartek noworocznych z życzeniami. Ale telefony znów się rozdzwonią, bo trzeba będzie na nowo usiąść do negocjacji" - tak oto brunatna gówniarzeria pod przywództwem zdemenciałego psychopatycznego dziada i ręka w rękę z biskupami katolickimi próbują nas sprowadzić do roli swych parobków - niedoczekanie
2020-11-17 11:45:50
miłek 123: Najlepsze jest jednak to ,że te wszystkie firmy, które wchodzą na salę z "numerkami " wyciąganymi od Pana ochraniarza z kieszeni pewno dalej będą rejestrować pojazdy....
2020-11-17 16:30:49
doler: No nie możliwe, tyle było ochów i echów. Wydajemy 20 tys za wynajem nowych biur, mamy dodatkowych urzędników, stanowiska....i dupa. Jak do tego doszło Mieciu ? Czy wam mamlasy trzeba mówić jak zarządzać urzędem ... naprawdę ? Po cholerę Wam pensje płacimy ? Dlaczego nikt nie ukrócił procederu bookowania przez ludzi zarobkowo numerków ? To takie trudne ? Czy w Starostwie są zatrudniane osoby ociężałe umysłowo. Naprawa nie potraficie tak prostych rzeczy zorganizować ? I nie widzicie co nie działa ? Tak jak ktoś napisał, firmy pracują normalnie, mało tego w firmach chodza bez masek, wy za szybami, w dystansie i k*rwa nic nie działa....
2020-11-17 16:31:48
Atenka3: A czy kiedykolwiek ta instytucja w Cieszynie nie była sparaliżowana??? ja bynajmniej nie pamiętam takiego momentu w swoim życiu(46lat)
2020-11-17 16:55:27
kamila222216: Zgadzam się z wszystkimi opiniami. Proszę zwolnić wszystkich pracowników i zatrudnić tych, którzy chcą pracować, a nie siedzieć na L4 i brać pieniądze za nic.
2020-11-17 19:00:35
Antykler Forte: poobwieszali wszystkie urzędy krzyżykami i czują się rozgrzeszeni
2020-11-17 19:42:55
format: A kto tego Miecia wybierał, Cieszyniacy boją się zmian, więc mamy nasz lokalny uwierający w dupę układ ale nikt nie chce go zmianiać...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: