Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wydłużony termin składania wniosków o wsparcie

Jednym z podstawowych zadań, jakie Państwo winno spełniać względem swoich obywateli, jest zapewnienie im maksymalnej ochrony życia, zdrowia. Wśród szerokiej grupy osób poszkodowanych w wyniku działania żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi są osoby niepełnosprawne. Osobom tym, ze względu na stan ich zdrowia lub ograniczone możliwości samodzielnej egzystencji, powinna być zapewniona wzmożona ochrona życia, zdrowia lub mienia.

Istotną rolę w realizacji tego zadania ma spełniać program Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”, który uruchomił Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Pomoc finansowa przewidziana w tym programie stanowi uzupełnienie pomocy wypłacanej przez organy administracji rządowej i samorządowej. O programie pisaliśmy tutaj>>>

Termin składania wniosków do programu minął 4 września. Jednak z uwagi na sytuację panującą w kraju PFRON wydłużył termin składania wniosków przez osoby z niepełnosprawnościami w ramach programu finansującego koszty związane z zapewnieniem opieki w warunkach domowych podczas pandemii w wysokości 500 zł. Termin ten został wydłużony do 15 października 2020 r.

Zgodnie z zawartymi w instrukcji wytycznymi O wsparcie mogą ubiegać się:
uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej;
uczestnicy środowiskowych domów samopomocy, funkcjonujących na podstawie przepisów ustawy o pomocy społecznej;
podopieczni dziennych domów pomocy społecznej;
- podopieczni placówek rehabilitacyjnych, których działalność finansowana jest ze środków PFROn;
- uczestnicy programów zatwierdzonych przez Radę Nadzorczą PFRON, którzy w ramach tych programów korzystają ze wsparcia udzielanego przez placówki rehabilitacyjne;
- pełnoletni (od 18 do 25 roku życia) uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych;
- pełnoletni (od 18 do 24 roku życia) wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz specjalnych ośrodków wychowawczych.

W tym samym dokumencie zmienił się również termin wnioskowania w programie dla samorządów, które mogą w jego module IV, starać się o środki do 2 listopada 2020 r. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej PFRONu.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: