Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybory do Sejmu 2015: Janusz Dziedzic

Do wyborów niedaleko. Czy już znacie wszystkich kandydatów do Sejmu? Kandydatom z powiatu cieszyńskiego wysłaliśmy identyczne pięć pytań i poprosiliśmy ich o odpowiedź. Dziś na nasze pytania odpowiada Janusz Dziedzic z Chybia, ''szóstka'' na liście nr 1: Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Do wszystkich kandydatów, których udało nam się namierzyć, drogą mailową lub na Facebooku wysłaliśmy takie same pytania. Odpowiedzi kandydatów prezentujemy w porządku alfabetycznym.

JANUSZ DZIEDZIC - mam 42 lata. Urodziłem się na Śląsku Cieszyńskim, na tej pięknej Ziemi pracuję i mieszkam z moją rodziną żoną Agatą i synami Jakubem i Karolem. Mam wykształcenie wyższe socjologiczne, które zdobyłem na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jestem członkiem Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, Radnym Powiatu Cieszyńskiego, Członkiem regionalnych władz Prawa i Sprawiedliwości.


1. Dlaczego zdecydował się Pan/Pani na kandydowanie w wyborach do Sejmu RP?

Przed nami wielkie zmiany i ja w tych zmianach chcę uczestniczyć. Platforma Obywatelska w ciągu 8 latach rządzenia oddaliła się od ludzi. Na co dzień spotykam się szczególnie z młodymi Polakami, którzy nie widzą w tym kraju szans na dobrą przyszłość dla siebie i dla swoich najbliższych. Wielu ze łzami w oczach wyjeżdża do pracy za granicę. I to wcale nie jest tak, że sami chcą żyć w obcym kraju, w innej kulturze, jak często ten problem jest przedstawiany. Jednak nikt nie prezentuje tych smutnych faktów, wielu tragedii całych rodzin, które kryją się za słowem emigracja zarobkowa. Mam wielu znajomych, którzy chcą wracać do Polski. Są gotowi spakować się w każdej chwili. Jednak jaka przyszłość ich tutaj czeka? Stąd tez moje hasło, z którym idę do wyborów: „ Praca, nie obietnice”.

 

2. Jakimi najważniejszymi osiągnięciami w życiu społecznym/politycznym może się Pan/Pani poszczycić?

Obecnie pracuję na rzecz powiatu cieszyńskiego i jego mieszkańców jako Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego. Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości sprawuję mandat Radnego Powiatu Cieszyńskiego. Z polityką jestem związany od lat. Brałem udział w budowaniu struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie cieszyńskim. Jestem Członkiem władz Prawa i Sprawiedliwości okręgu Bielsko-Biała - Cieszyn - Żywiec – Pszczyna. Wszystko co robiłem do tej pory w ramach działalności społeczno-politycznej traktuję jako służbę drugiemu człowiekowi i naszemu regionowi. Nie rozpatruję tego w kategorii sukcesu. Chociaż zdobycie 12 mandatów w Radzie Powiatu Cieszyńskiego w ubiegłorocznych wyborach samorządowych pozwoliło nam zbudować koalicję, jednak to mieszkańcy naszego powiatu sami dali sygnał, że chcą zmian.

 

3. Jaki Pana/Pani zdaniem jest najważniejszy problem/zagadnienie związane z regionem, które jako poseł/posłanka będzie Pani/Pan starał/-a się rozwiązać?

Problemy, z jaki musimy się zmierzyć dotyczą spraw, które są nierozwiązane w skali ogólnopolskiej to przede wszystkim służba zdrowia. Ważna jest dobra komunikacja czyli wszelkie inwestycje drogowe. Wymieniać można było jeszcze długo . Najważniejsze jest aby nasze samorządy lokalne i samorząd powiatowy miały wsparcie najwyższych władz Państwowych w swoich staraniach i po to właśnie kandyduję. Chcę, aby głos naszej pięknej Cieszyńskiej Ziemi był słyszalny w Warszawie.

 

4. Jakie będzie Pana/Pani zdaniem największe wyzwanie dla nowego rządu?

Tych tematów jest bardzo wiele. Trzeba naprawić wszystko co zostało zmienione na niekorzyść społeczeństwa. Począwszy od przywrócenia rodzicom prawa decydowania w jakim wieku poślą swoje dzieci do szkoły, a skończywszy na naszych rodzicach, którzy powinni mieć możliwość pracować krócej niż do 67 roku życia. To są chorzy, którzy trącą nadzieję na skuteczne leczenie oczekując w długich kolejkach na wizytę u specjalistów. To nasi bliscy i znajomi, którzy pracują za grosze, na umowach śmieciowych lub ci którzy, za pracą opuszczają kraj i jak wymowne staja się tutaj słowa piosenki „o góralu, który odchodzi ze stron ojczystych właśnie dla chleba”.
Przez minione 8 lat człowiek był zawsze na drugim planie. Nowy rząd musi zmienić to wartościowanie. Dobro naszych rodaków musi być najważniejsze.

 

5. Dlaczego wyborcy maja na Pana/Panią głosować - proszę podać 3 najważniejsze powody.

Ponieważ kocham naszą Cieszyńską Ziemię. Mam wiedzę i doświadczenie, aby dobrze służyć jej mieszkańcom i mam odwagę, aby walczyć o to co jest dla mnie najcenniejsze….

 

Janusz Dziedzic - Lista nr 1: Komitet Wyborczy PiS, miejsce nr 6

 

Wszystkie wiadomości związane z wyborami do Sejmu i Senatu 2015 znajdziesz tutaj:


 

NG

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

17
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-15 09:07:55
dyżurny: Ten Pan pracuje w Wydziale Komunikacji ?
2015-10-15 09:20:22
anemic: Pracował. Później go wywalili, ale nowy starosta przygarnął swojego przyjaciela pod swoje skrzydła i zrobił go członkiem zarzadu. Tak się robi politykę. A Pan Dziedzic to zmienić powinien przede wszystkim flaszkę na klub AA
2015-10-15 09:26:23
dyżurny: Kojarzę go jako nadetego bufona patrzacego z nie chęcią na petentów. Wyglądał jakby tam był za karę.
2015-10-15 09:26:28
Jedrys 70: Racja,kiedyś byłem w wydziale komunikacji,nie szło się z gostkiem dogadać,sprawiał wrażenie jakby pół paki marychy wyjarał.Jak tacy mają nami rządzić to już sie pakuje,najwyższy czas stąd spiepszać.
2015-10-15 09:36:54
crank: Ten pan powinien ponieść konsekwencje za zaśmiecanie cudzych posesji swoimi ulotkami. Gdzie jest Straż Miejska?
2015-10-15 09:39:17
traf: Ileż tutaj nienawiści i można rzec złośliwości<br />Bo oskarżać kandydata nam przychodzi jak najprościej<br />Gdy ktoś ma słuszne uwagi i chociaż trochę honoru<br />To winien się wypowiadać na organizowanym forum.
2015-10-15 10:48:46
chybianka: Ile płacą za takie obrzydliwe komentarze ? Dzięki PO mamy takich ludzi, którzy za \'\'psi grosz\'\' wypisują te koszmarne kłamstwa, tylko to im pozostało. Ziemio Cieszyńska obudź się ! Może nareszcie poseł stela :)
2015-10-15 11:51:18
Gal: Nie takich zmian potrzebujemy w pow. cieszyńskim i nie takich twarzy Panie Januszu. Są jeszcze tacy, którzy pamiętają Pana jako pracownika Biura Rady Powiatu, z którego z hukiem został Pan wyproszony. Pamiętamy tą sielankę z Ludwiczkiem, pana ówczesnego guru. I pomyśleć, że starosta, osoba godna szacunku, wkleił Pana do Zarządu??? Mawiało się: Mierny, bierny ale wierny...<br />Na szczęście inny Wasz koleś ze Skoczowa już ustąpił. Róbcie tak dalej a nieuchronny Wasz koniec. Czy Pan starosta tego nie wie, a może jest zakładnikiem jakiegoś układu?
2015-10-15 12:09:07
Janusz Dziedzic: Informuję osobę posługującą się nickiem ?anemic?, że od wygranych wyborów do Rady Powiatu Cieszyńskiego przebywam na urlopie bezpłatnym. Członkiem Zarządu Powiatu Cieszyńskiego zostałem wybrany głosami Radnych Powiatu Cieszyńskiego. Prezentowane w komentarzu informacje są nieprawdziwe i naruszają moje dobra osobiste dlatego sprawa ta zostanie zgłoszona do odpowiednich służb.
2015-10-15 12:36:25
Gal: Do Pana Janusza Dziedzic: Czy ma Pan bliskie związki z \&quot;odpowiednimi służbami\&quot;? Jeśli tak, to proszę i mnie pozwać za informacje na temat Pana zachowań w Biurze Powiatu.
2015-10-15 15:52:27
obserwator ludowy: Osoba o nicku ,,Janusz Dziedzić\&quot; z pewnościa podszywa się pod kandydata Dziedzica noszącego zaszczytne miano Lidera Śląska Cieszyńskiego. Jeżeli pisał by to on sam, powiedział by nam, że jest na urlopie bezpłatnym w zakresie pracy w Komunikacji starostwa, zaś pracuje jako jedyny etatowy członek zarządu powiatu ( oczywiście prócz starosty i zastepczyni starosty, którzy też są członkami zarządu ale wyższej godności). Gdyby to pisał kandydat Dziedzic Lider Śląska Cieszyńskiego, z pewnością by tego nie pominął, gdyż będąc częściej w starostwie może czynnie i pilnie wspierać starostę swoją wiedzą i doświadczeniem życiowym oraz odciążyć go z wielu obowiązków reprezentacyjnych.
2015-10-15 19:02:47
Herr Flick: To jest słuszna koncepcja- wchodzi Dziedzic Pruski....<br /><br />A tak zupełnie poważnie. Przegiął Pan tym straszeniem. A gdzie wolność wypowiedzi, hę? Odstrasza Pan od siebie wyborców.<br />
2015-10-15 22:45:50
kokoteczek: Jedrys 70 racja koles jest mega lazi eo wydzialu i mysli se ze jest panisko kuzwa...porazka i jeszcze na dodatek kaczynski go jara.
2015-10-15 23:06:04
onyks2014: Gdybyście słuchali gościa na debacie...pustosłowie , że aż strach. No i co on zrobił poza swoja robotą? Zorganizował coś? Zasponsorował ....tylko kasę biorą...Większość to karierowicze i społecznicy od siedmiu boleści.
2015-10-15 23:06:22
kokoteczek: Do chybianka ty sie obudz...posel stela ci sie marzy prosze cie zebyscie orgazu tam w chybziu nie dostali czasem zqraz hehe
2015-10-15 23:09:18
kokoteczek: Dokladnie nokt panu nie nadal to nie wiadomo jakich ale tak kandydat pisu jak oni to maja w naturE od razu atak i do prokuratora...
2015-10-19 20:03:07
kubulek51: Patrząc na zdjęcie nie miałam problemu ze wskazaniem partii z której ten gość kandyduje.Ale proszę pamiętać że swoimi głosami ustawicie go finansowo / 12 tysięcy/zł miesięcznie/ ZA NIC, ZERO ODPOWIEDZIALNOŚCI, na najbliższe 4 lata. Ja do tego ręki nie dokładam.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: