Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wybory 2020: głosowanie w lokalu (2)

Tegoroczne wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Głosowanie będzie przeprowadzane zarówno w lokalach wyborczych, jak i korespondencyjnie. O zamiarze głosowania korespondencyjnego informowaliśmy ostatnio. Tym razem przyjrzyjmy się głosowaniu w bezpośrednim w komisjach wyborczych.

Każdy wyborca na terenie naszego kraju, spełniający przepisy w tym wyborca niepełnosprawny, może głosować osobiście w lokalu wyborczym w obwodzie głosowania właściwym dla jego miejsca zamieszkania. Może także głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym, w tym także w lokalu dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu powinien on złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania. Wniosek składa się w urzędzie gminy, właściwym dla wybranego obwodu głosowania najpóźniej w dniu 23 czerwca 2020 r.

W każdym lokalu wyborczym wyborca niepełnosprawny z dysfunkcją wzroku może także głosować przy użyciu nakładki na kartę do głosowania sporządzonej w alfabecie Braille’a. W dniu wyborów obwodowa komisja wyborcza wraz z kartą do głosowania wyda wyborcy niepełnosprawnemu, na jego prośbę, nakładkę na tę kartę. Po oddaniu głosu wyborca obowiązany jest zwrócić komisji obwodowej nakładkę na kartę.

Kolejnym udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych jest możliwość na jego prośbę korzystania z pomocy w lokalu wyborczym przez osobę inną w tym niepełnoletnią.  Pomoc ta może mieć tylko techniczny charakter; nie może ona polegać na sugerowaniu wyborcy sposobu głosowania lub na głosowaniu w zastępstwie tego wyborcy. Dopuszczalne jest, aby na życzenie wyborcy niepełnosprawnego w pomieszczeniu za zasłoną przebywała osoba udzielająca pomocy. Osobą tą nie może być członek komisji, mąż zaufania, ani obserwator społeczny. Komisja jest też zobowiązana, na prośbę wyborcy niepełnosprawnego, do przekazania ustnie treści obwieszczeń wyborczych w zakresie informacji o komitetach wyborczych biorących udział w wyborach oraz zarejestrowanych kandydatach.

Powyżej podaliśmy główne tematy związane z głosowaniem w lokalach wyborczych, które są praktycznie codziennie modyfikowane, zmieniane i poprawiane. Jeżeli coś ważnego się pojawi to poinformujemy naszych czytelników.

AK/ PKW

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

53
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-16 20:25:37
krzysztof.mm: ✍ Ogłoszony kilka tygodni temu "Plan Dudy" - czyli plan wielkich inwestycji gospodarczych realizowanych przez rząd - nie zmobilizował dostatecznie wyborców prawicy. Dlatego sztab wyborczy prezydenta postanowił przestawić oś sporu z gospodarczej na ideologiczną. Andrzej Duda - wzorem Jarosława Kaczyńskiego i najbardziej radykalnych polityków obozu władzy - zaczął straszyć Polskę "ideologią LGBT" i "seksualizacją dzieci". Misternie uknuty plan okazał się nieskuteczny. Duda zaczął być postrzegany w politycznym centrum jako skrajny radykał, a nie kandydat i prezydent, który łączy. Dodatkowo zaczął być sklejany z posłem PiS Przemysławem Czarnkiem, którego wypowiedzi o osobach homoseksualnych okazały się nieakceptowalne nawet dla czołowych polityków partii rządzącej, stając się symbolem nietolerancji, a wręcz jawnej homofobii. Plan skutecznej narracji związanej z atakiem na "ideologię LGBT" nie wypalił, a obozowi władzy zaczęło brakować pomysłów. ✍
2020-06-16 20:30:14
krzysztof.mm: już mniejsza z tym, że nie mają pomysłów - sam fakt, że zdecydowali się na tak haniebny sposób prowadzenia kampanii wyborczej jak brutalne ataki na społeczność LGBT bezdyskusyjnie dyskwalifikuje budyniowego sponsora tej w istocie rzeczy faszystowskiej w swej genezie nagonki
2020-06-16 20:48:29
psychiatra: Zgłoś się do specjalisty.
2020-06-16 22:00:46
: nie fanzol, donuś
2020-06-16 22:59:33
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Farfoclu przypomnimy ci po wyborach twoje mrzonki. Tak to jest niestety jak łyka się wszystko jak pelikan z TVNu z Wybiórczej i z SokuzBuraka. Pompujcie dalej ten wasz balonik naciąganych sondaży. Wzdychałeś do Biedronia, potem do Trzaskowskiego a teraz do Hołowni. Został ci jeszcze Kosiniak ale to i tak nic nie da. Już ci napisałem że Cacuś poszukuje takiego jak ty do swojego spotu. W końcu spełnisz swoje marzenie jako Drag queen. Nie udało ci się porównanie religii z ideologią to teraz beczysz o jakieś ataki na LGBT. I jeszcze raz ci przypominam że w całym tym zamieszaniu nie chodziło o sprzeciw wobec edukacji seksualnej w szkołach, bo ta akurat realizowana jest w ramach WDŻ (Wychowanie do życia w rodzinie) . Chodziło właśnie o to KTO ma lu kto nie ma tego robić. Nie ma zgody na to aby robiły to w szkołach publicznych środowiska LGBT!!! Jakich to niby praw nie macie?
2020-06-16 23:03:02
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Kto by się tam w ogóle przejmował jakąś mniejszością 2% i z jakiej racji ta mniejszość chce coś narzucać większości? Jakich to niby praw nie macie?
2020-06-16 23:28:54
jasper: W 1968 PZPR przeprowadzila nagonke na Zydow. Bynajmniej nie dlatego, ze nagle znienawidzila Zydow. Po prostu chciala w ten sposob zyskac spoleczne poparcie. Jak widac dzis PiS podobnie kalkuluje. To po pierwsze. Po drugie, zabaczcie jak PiS szybko obrocil temat kampani, zastepujac wszystkie afery zlodziejskie na kilkaset milionow , straszeniem ludzi przed inwazja "LGBT" i to z taka sila, ze o niczym imnym sie nie mowi i pisze. Nie ma pandemi, gospodarka kwitnie, ludzie szczesliwi, kasa sama pcha sie do kieszeni ...ale zagraza "zabojcze LGBT" i to lansuje prezydent "wszystkich" Polakow ! Czy nowa rasa panow pis to tez ideologia czy konkretni ludzie ?
2020-06-16 23:54:00
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jasper pelikanie kto by się tam przejmował... powiedzieli co chcieli i tyle. Tymczasem w waszej TVNszczujni, wybiórczej itp od wieczora do rana i od rana do wieczora manipulują, przekręcają i podbijają ten temat. Co do Cacusia to również Bosak zadeklarował, że ani on, ani Konfederacja, nie poprą Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Bosak ocenił, że Trzaskowski jako prezydent Warszawy prowadzi „politykę nieskuteczną, politykę różnych złamanych obietnic i promowania kulturowej lewicy”. Jak dodał, nie udzieli mu poparcia również dlatego, że Trzaskowski jest politykiem Platformy Obywatelskiej.
2020-06-17 01:11:19
donekT: krzy-sio+jasper-Q, ANTYSEMITYZM PZPR ma swe źródła w działalności PPR i zbrojnego ramienia tej partii Gwardii Ludowej (GL). PPR od swego początku przez Polskie Podziemie Niepodległościowe (od prawa do lewa) była postrzegana jako sowiecka agentura, dlatego nie cieszyła się zbyt szerokim poparciem społecznym. Po upadku Państwa Polskiego w '39 wielu więźniów i podobnego rodzaju LUMPENPROLETARIUSZY podszywało się pod działalność polskich organizacji podziemnych i dopuszczało się bezprawia. Zjawisko nasiliło się po inwazji niemieckiej na ZSRR w '41. Zgodnie z prawidłami marksistowskiego procesu dziejowego i doświadczeniami Rewolucji Październikowej "17, Lumpenproletariat stanowił naturalne zaplecze rewolucyjne, wobec czego GL, zbrojne ramię PPR zagospodarowywało poszczególne przestępcze bandy. Ówcześni komuniści z poszczególnymi przestępcami znali się z okresu pobytu w więzieniach II RP. Formacje GL złożone z przestępców w zamian za podporządkowanie otrzymywały ochronę Moskwy, instruktora wojskowego i politycznego, broń i pięknie brzmiącą nazwę. Jak się okazuje, zdarzało się, że poniektóre oddziały formowane były spośród przedstawicieli mniejszości narodowych II RP, którzy wcześniej służyli w niemieckich formacjach pomocniczych, byli obecni również przy przeprowadzaniu zagłady Żydów. Wśród formacji GL istniał oddział, który zachował swą pierwotną nazwę "BYŁYCH STRAŻNIKÓW TREBLINKI", którego komisarzem politycznym została Irena Szenberg-Tarłowska. Oddziały GL odpowiedzialne były za mordowanie ludności Żydowskiej, chociażby oddział Grzegorza Korczyńskiego (faktycznie Stefan Kilanowicz). W okresie terroru stalinowskiego w aparacie bezpieczeństwa istniała nadreprezentacja osób o korzeniach żydowskich w odniesieniu do struktury narodowej kraju. Na kanwie przewrotu '56 wiele osób uprzednio sprawujących władzę zostało odsuniętych. Frakcja Natolińczyków działająca w ramach PZPR, w sporej części wywodząca się ze środowiska PPR i GL fałszywie utożsamiła ideologicznych wrogów z osobami pochodzenia żydowskiego. Osobą, która inspirowała tak nazywaną czystkę antysemicką '68 był Mieczysław Moczar, który faktycznie nazywał się Mikołaj Demko i był pochodzenia ukraińskiego. Nie bez znaczenia był fakt, iż rozruchy '68 rozpoczęły się od protestu zorganizowanego przez Adama Michnika i Henryka Szlajfera, rodzinnie związanych ze sprawującymi władzę przez '56 i opozycyjnych wobec frakcji Gomułki. Jeżeli ktoś odnosi się do tematu ANTYSEMITYZMU w ramach PZPR, powinien odnieść się do środowisk, z których rekrutowano gwardzistów GL, zbrojnego ramienia PPR. Bynajmniej niewiele miało to wspólnego ze społecznym poparciem, raczej z osobistymi poglądami poszczególnych aparatczyków z PZPR.
2020-06-17 01:17:39
donekT: krzy-sio+jasper-Q Odsyłam do książki Martela, w USA pewne środowiska próbują STYGMATYZOWAĆ odniesieniami do położenia MURZYNÓW, w EUROPIE pewne środowiska próbują STYGMATYZOWAĆ odniesieniami do położenia ŻYDÓW. Szkoda, iż w każdym przypadku zostaje pominięty kontekst historyczny. Niektórym środowiskom wcale nie chodzi o uczczenie pamięci ofiar, zwłaszcza zbrodniczych systemów TOTALITARNYCH, wbrew temu, co oficjalnie deklarują, tylko zwykłą politykę!
2020-06-17 05:18:46
krzysztof.mm: "Kto by się tam w ogóle przejmował jakąś mniejszością 2% i z jakiej racji..." - oto PiS-owskie wyznanie wiary, kolega Zakuty Łeb szczerze dzieli się z nami swymi 'przemyśleniami' - tak oto faszystowska propaganda PiS produkuje nam faszystowski element
2020-06-17 05:58:24
krzysztof.mm: warto zauważyć, że te haniebne, faszystowskie poglądy najmocniej głoszą ci, co otwarcie mienią się 'prawdziwymi katolikami', 'obrońcami wartości chrześcijańskich', w pierwszym szeregu klęczą przed ołtarzem - tak według nich, współczesnych faryzeuszy, wygląda realizacja przykazania miłości bliźniego
2020-06-17 06:41:18
jasper: - [ ] Szli krzycząc: “Polska! Polska!” - wtem jednego razu - Chcąc krzyczeć zapomnieli na ustach wyrazu; - [ ] Pewni jednak, że Pan Bóg do synów się przyzna, - [ ] Szli dalej krzycząc: “Boże! ojczyzna! ojczyzna”. - [ ] Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka, - [ ] Spojrzał na te krzyczące i zapytał: “Jaka?” - Juliusz Slowacki. - Ojczyzne dojna racz dac nam panie - wola PiS Duda.
2020-06-17 08:41:33
jasper: Widze, ze nie spodobaly sie redaktorom ox.pl afery PiS - 100 ich juz jest. Podaje link, gdzie podane sa z wyjasnieniem i zrodlem 100 afer PiS - http://100aferpis.pl/
2020-06-17 08:54:30
Wiederholec: Jak tam POstępowi? Widzieliście już filmiki z Francji z Dijon. Myślicie, że nas to nie czeka? We Francji starsi obywatele też w to nie wierzyli a dziś boją się wychodzić z domu.
2020-06-17 10:18:05
hanbes: O! Zakuty Łeb i Widelec atakują ze znaną zawziętością i patrząc na najnowsze sondaże chyba pupcia zaczyna przypalać... DługoPIS ma chyba coraz większy problem.
2020-06-17 10:35:36
Wiederholec: Jaki atak? Rozumiem hanbes, że lubisz jak bandy przestępców z bronią biegają po ulicach.
2020-06-17 10:49:34
hanbes: Na temat! Pisz na temat widelec! Takim jak ty 28 czerwca podziękujemy...
2020-06-17 10:59:31
jasper: PiS to jest formacja, ktora posunie sie do kazdej podlosci, zeby utrzymac sie u wladzy. Wladza, ktora wykopuje rowy w spoleczenstwie swiadomie i wydobywa zbrodnicze instynkty stygmatyzujac inaczej myslacych, wierzacych, czy o innych preferencjach seksualnych, jest wladza z piekla rodem. Zadaniem wladzy jest ochrona jednostki, mniejszosci, slabszego. Jezeli szczuja na jednostke, mniejszosc, na slabszego to sprzeniewierzyli sie powolaniu i stali sie przestepcami. Suwerenie czy chcesz, zeby wami rzadzili przestepcy? Trzeba ich odsunac od wladzy, rozliczyc i ukarac. Pierwszy krok to usuniecie marionetki prezesa !
2020-06-17 11:18:10
Ar--Ai: 100aferpis.pl
2020-06-17 11:24:43
Wiederholec: Trzaskowski to marionetka Budki. Podpisze lub zawetuje wszystko co mu szary poseł Budka podpowie.
2020-06-17 11:29:12
john: Na Dudę będą głosować ci którzy coś od PISu dostali.Trzaskowski będzie miał poparcie tych którzy nic nie dostali.Całe szczęście tych drugich jest więcej.
2020-06-17 11:46:25
Jarek.K: Racja john, czyli niedouczone kołtuństwo. Na..pczyć z 5 dziecek, brać 500+ i nie robić.
2020-06-17 13:21:00
Andrzej Dupa: wiadrogolce i zakute łby, już po waszym sponsorze i złodziejskim interesie
2020-06-17 17:58:30
Wiederholec: Z tymi wyzwiskami dajecie najlepszy przykład kogo reprezentuje Trzaskowski.
2020-06-17 18:15:43
krzysztof.mm: co tam epitety, wiadrogolec - pomyśl, że ta chamska hołota PiS pójdzie siedzieć
2020-06-17 18:34:58
czesiohill: No i jest. PAD podpisał ustawę o urzędowej inwigilacji obywateli. Chcesz jeździć autem, no to pod groźbą kary zainstaluj GPS. Wyprzedzamy Chiny. Tak trzymać dup.ki. Kto jeszcze wierzy w "dobre" intencje obecnie rządzących jest rzeczywiście zakutym łbem. Na opamiętanie się i dołączenie do rozsądnie myślących macie jeszcze 11 dni.
2020-06-17 18:35:38
Wiederholec: Naiwny jesteś. Nikt nie pójdzie siedzieć. Ręka rękę myje. Tyle lat żyjesz na tym świecie a nie wiesz takich rzeczy.
2020-06-17 18:44:38
jasper: Glownym filarem PiS jest klamstwo. Na klamstwie ta wladza wyrosla, na klamstwie sie utrzymuje i rozwija ! Glosujesz na Dude - dostaniesz Kaczynskiego !!!
2020-06-17 18:57:04
Wiederholec: Głosujesz na Trzaskowskiego dostaniesz Sławomira "zegarek" Nowaka i Borysa "bestię" Budka. To dopiero będą przekręty.
2020-06-17 19:39:46
czesiohill: Co porównujesz ośmiorniczki za 50 zł, niewpisany do zeznania, a nie ukradziony z państwowej kasy zegarek , z ....... i tu powinno być wpisane skromne 100 przekrętów. A widziałem już wyliczankę na prawie 500. Dojna zmiana daje radę, a Ty straszysz tym, czego nie możesz przewidzieć. Chyba, że robisz konkurencję Jackowskiemu - "będą przekręty". Myślisz nad tym co piszesz, czy tak jak Twoje słoneczko - najpierw kłamiesz, a potem prostujesz, że nie to miałeś na myśli, że wyrwane z kontekstu, że pomówienie, że insynuacja. Już nie pisz, bo coraz bardziej się w tych wywodach gubisz. Jak mawia klasyk - strach ci odbyt ściska?
2020-06-17 19:48:39
Wiederholec: Jak już coś to koszty były inne: 1435 zł – kolacja Belki z Sienkiewiczem, 1352 zł - kolacja Sikorskiego z Rostowskim
2020-06-17 19:49:18
czesiohill: No to jak Widerholcu, tego nawet Trzaskowski z Nowakiem pod kierownictwem Budki nie przebiją - republika kolesiów ma się dobrze : "NIK co roku sprawdza, w jaki sposób ministerstwa, urzędy oraz agencje podległe rządowi wydają pieniądze. Po raz pierwszy kontrolę nadzorował skonfliktowany z PiS Marian Banaś. W 2019 r. analiza dotyczyła 69 jednostek. Na nagrody wydano 419 milionów złotych - podaje fakt.pl. Nagrody za rok 2019 niższe niż za 2018 To o 8 proc. mniej, niż w poprzednim roku. Mateusz Morawiecki zablokował m.in. premie dla ministrów i wojewodów. Wciąż były jednak wypłacane w ministerstwach, urzędnikom czy dyrektorom. NIK wskazuje też na wzrost zatrudnienia urzędników. Obecnie jest ich ponad 510 tys., z czego prawie 6 tys. przybyło w ostatnim roku. Na najwyższe nagrody mogły liczyć osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe. Tam premie wyniosły nawet 70 tys. zł." I to napisał PiS-owski prezes NIK. To idąc Twoim tokiem myślenia - ile wzięli naprawdę? Złodziej na złodzieju, złodziejem poganiany. Ech
2020-06-17 19:51:42
czesiohill: A nie doliczyłeś napiwków dla przestępców pracujących na zlecenie PiS-u.
2020-06-17 20:11:04
politykier: ...Odsyłam do książek W. Sumlińskiego... Pewni kryształowi zastali już tam opisani lata temu...
2020-06-17 20:15:35
Wiederholec: Spokojnie, spokojnie Trzaskowski z Nowakiem pod kierownictwem Budki przebiją wszystko. Zobaczycie. Tylko wpierw muszą zdobyć władzę.
2020-06-17 20:29:35
krzysztof.mm: pisiactwo najwyraźniej się szamocze w ekstazie nerwowej - nagonka na LGBT nie wypaliła, wielomilionowe afery jedna za drugą obciążają bandę złodziei i oszustów z PiS, a glon nerwowo wyciąga z szuflady ośmiorniczki i zegarki - kolesie bezrozumni, dziś już tylko wam się wydaje, że to jeszcze działa - wasza jedyna nadzieja to kolejny przekręt kaczystów i unieważnienie wyborów, taka jest prawda
2020-06-17 20:31:20
jasper: Reaktywacja pistrolli A.D. 2020 ! jak pokazuje afera nr. 33 z oplacanymi trolami PiS w internecie wszyscy powiazani z szarym poslem zwanym prezesem - „ Wyniki badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Oxfordzki w ramach uznanego projektu Computational Propaganda Project wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość korzystało z usług internetowych trolli w latach 2015-2017. Naukowcy przebadali 48 krajów, w tym Polskę. Źródło: https://innpoland.pl/145595,pis-oplaca-armie-internetowych-trolli-odkryli-to-naukowcy-z-oxfordu https://superbiz.se.pl/wiadomosci/pis-oplaca-internetowych-trolli-by-siali-propagande-aa-jLEf-SoL1-mQiX.html https://wiesci24.pl/2019/04/01/pis-stworzylo-w-internecie-system-trolli-opozycja-domaga-sie-wyjasnien-od-ziobry/. Ojczyzne dojna racz dac nam panie, chocby po trupach!
2020-06-17 21:40:37
Wiederholec: Kto reaguje nerwowo to każdy kto czyta komentarze może sobie odpowiedzieć na to pytanie.
2020-06-17 21:40:50
Wiederholec: Kto reaguje nerwowo to każdy kto czyta komentarze może sobie odpowiedzieć na to pytanie.
2020-06-17 22:15:08
czesiohill: widerholec: zatkaO kakaO? Wena z wieczora wygasła?
2020-06-17 22:26:31
Wiederholec: czesiohill wenę to trzeba mieć do pisania a nie do kopiowania treści z innych portali. Po drugie to kopiowanie długich treści nie ma sensu ponieważ nikt ich nie czyta. A po ente to choćbym napisał o przekrętach postępowych to i tak nie zmienisz zdania.
2020-06-17 22:40:13
czesiohill: Plują w gębę, a Ty mówisz, że pada deszcz. Jak Mateuszek kłamczuszek, jak budyniowaty Adrian, jak elokwentna Krysia, jak Jarosławpolskęzbaw. A jak brakuje argumentów, albo trzeba przykryć aferę, to drze się japę o chamach, opcji niemieckiej, zdradzieckich mordach. I jak tu kulturalny i uczciwy człowiek ma zmienić zdanie? Odpowiesz mi? Ja tam długie elaboraty donka czytam. Są mało strawne, o czym go zawiadamiałem, ale czytam. Dlatego pozwalam sobie cytować prasę (jedyna metoda to kopiuj/wklej, żeby uniknąć przekłamań), żeby przypomnieć to, co było ważne, a w natłoku nowych afer zostało już zapomniane. Wiem, dla Ciebie i wyznawców PiS-u jest to niewygodne, dlatego będziecie negowali na wszystkie możliwe sposoby lub przemilczali (jak na przykład donek, którego zapytałem o jego faszystowskie fascynacje). :-)))
2020-06-17 23:11:17
Wiederholec: czesiohill komentarze pod artykułem nie służą do dyskusji a my już taką powoli zaczynamy toczyć. Ostatni mój przykład niewłaściwego zachowania postępowych: S.Nitras grzebiący w prywatnych rzeczach posłanek PiS. Dobranoc
2020-06-17 23:52:13
Pogromca pogromców i cwaniaczków: No i wylał się jad POkomuszych farfocli. Dokończ jak już zacząłeś "...ta mniejszość chce coś narzucać większości? Jakich to niby praw nie macie? " Nie odpowiedziałeś, tylko tak samo jak Cacuś wymijająco. Szukasz jakichś teorii spiskowych i niby faszystowskich poglądów haha. A ja ci odpowiadam że nikt się wami elgiebetekami nie przejmuje, ale jedni próbują wykorzystać . O mnie żyj sobie z kim chcesz, ale nie próbuj wmawiać innym żeś normalność jest nienormalna. Przypomnij mi czego uczono cie na religii katolickiej bo ja na taką nie chodziłem. Domyślam się że tego samego co na protestanckiej. III Mojż. 18:22, Rzym. 1:27, Gdzieś kiedyś wyczytałem jak ktoś twierdził że wiele z osób LGBT przecież też jest wierzących i praktykujących. Doprawdy? Tylko w co wierzą, bo na pewno nie w to samo. Gdyby jakiś ksiądz katolicki przyjął ich do kościoła i zezwolił na życie w grzechu to sam by zaprzeczył temu w co wierzy. A wy potem dumnie głosilibyście upadek kościoła. Nie doczekanie twoje!
2020-06-18 00:13:12
donekT: Po co ta współczesna kilkuliterowa nowomowa? Po co wpisywać się w cudzy scenariusz, gdzie role są już dawno rozpisane? Portalowemu Koryfeuszowi Chóru Nienawistników bynajmniej nie chodzi o czyjeś prawa lub ich brak. Wystarczy, że na oszCZERSKIEJ przekręci się kurek na wietrze i lokalni kołtuni konsumpcjoniści adekwatnie będą nadawać. W świecie antycznym ludzi preferujących pewne tendencje, które próbowali uczynić normą, wówczas nazywano -----N I K O L A I T A M I ----- Termin ten występuję w Biblii i myślę, iż należy do niego powrócić. NIHIL NOVI SUB SOLE!
2020-06-18 00:20:38
donekT: Wiederholec Nie czytają wszyscy, to fakt, ale zainteresowani (zwłaszcza adresaci) z tym większą uwagą. Jak mawiał św. Augustyn: Pan Bóg kocha grzesznika, ale nienawidzi grzechu. #Karl-Maria Kertbeny ------ W jakim celu stworzył tę nowomowę? Aby zerwać z powszechnym przeświadczeniem czego?
2020-06-18 00:24:12
donekT: Czy frazę- "Ale masz tę [zaletę], że nienawidzisz czynów nikolaitów, których to czynów i ja nienawidzę."- ktoś mógłby potraktować jakoby przykład MOWY NIENAWIŚCI? Właśnie... Wyciągnąć wnioski!!!
2020-06-18 00:35:40
donekT: Dla mniej zorientowanych TORA stanowi PODSTAWĘ (Entropię) kilku kręgów kulturowych. Poszczególne nurty poglądowe (szeroko rozumiane), stanowią KONSTRUKT KULTUROWY, odnoszący się do podstawy tej kultury. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że każdy nurt ideowy stanowi swoiste odniesienie względem Biblii, również SOCJALIZM został z tej księgi wywiedziony... Wbrew pozorom, od czasów antycznych pod pewnym względem, poza nominalizmem, niewiele się zmieniło.
2020-06-18 08:27:40
: nie fanzol, donuś
2020-06-18 08:36:23
czesiohill: pogromca...: coś jesteś poza oficjalnymi informacjami znających sprawy od podszewki - i te krakowskie lawendy, i te watykańskie. No to w końcu ogłaszamy koniec Kościoła katolickiego, czy to tylko takie lanie wody przez Ciebie, byle się odszczeknąć z powołaniem na Biblię? Oni tak se sami, w zaciszu kruchty. Odstąp od tematu, bo coraz bardziej śliski.
2020-06-18 09:39:49
Pogromca pogromców i cwaniaczków: krzysztof.mm ujada, karawana jedzie dalej. Jeden i ten sam gość pod kilkoma nickami haha i jeszcze sobie hurtem plusiki dodaje. Aż się trzęsiesz z tej nerwówki farfoclu... Na pewno ani ty ani nikt z tej zakłamanej bandy PO-KO nie będzie nikogo rozliczał. Wasz argument o tym że ci co korzystają z programów społecznych, czyli że coś dostali to głosują na A. Dudę a ci co nie dostali nic to głosują na Trzaskowskiego jest do wyśmiania. Wyborcy opozycji także korzystają z 500+, 13tych emerytur czy wyprawek szkolnych. Zazdrośnicy i tyle. Trzask, trzask i po Trzaskowskim :) Jakich to niby praw nie macie?
2020-06-18 16:09:23
politykier: ... Chociażby Pani J. primo voto Schmidt, z tego, co pamiętam, może się mylę, głosowała przeciw transferom społecznym z PiS, zdaje się, że przysłowiowo jako jedna z pierwszych ustawiła się w kolejce po benefit, ma/miała trójkę... dzieci.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: