Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybiorą najlepszą

Sześć firm chce zaprojektować połączenie S52 z lokalnymi drogami w Grodźcu. Większość oferta przekracza kwoty, jakie Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad przeznaczyła na to zadanie. Po otwarciu ofert okazało się, że wahają się one od 1,3 mln zł do 1,95 mln zł. Katowicki oddział GDDKiA zamierza przeznaczyć na ten cel 1,307 mln zł.

Prace budowlane planowane są na lata 2026-2027. Cała inwestycja ma być realizowana z budżetu państwa. Część drogowa będzie obejmowała w szczególności budowę pasa włączenia na drogę ekspresową na relacji Grodziec – Cieszyn, pasa wyłączenia z drogi ekspresowej na relacji Bielsko-Biała – Grodziec, budowę łącznicy wjazdowej i wyjazdowej oraz skrzyżowania na drodze powiatowej. - Inwestycja zlokalizowana będzie (...) w rejonie przejścia górą - nad S52 - drogi powiatowej, która łączy się po stronie południowej z dawnym przebiegiem krajowej 1., a po północnej z układem dróg lokalnych, w tym dojazdem do dworca PKP – poinformowała GDDiA.

Nowe połączenie pozwoli w przyszłości rozładować duże natężenie ruchu na pobliskim węźle Jasienica, gdzie obecnie średni ruch wynosi ponad 41 tys. pojazdów na dobę. Powoduje to okresowe zatory oraz ustawianie się kolejki pojazdów na zjedzie z drogi ekspresowej. 24 lipca br. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał program tej inwestycji, który umożliwia jej realizację.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: