Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Złote Gody w Ustroniu

Pary z długoletnim stażem małżeńskim świętowały w Ustroniu. Uroczystość odbyła się w Miejskim Domu Kultury "Prażakówka".


41 par świętujących Złote Gody czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego, 18 par z diamentowym czyli 60-letnim stażem, 6 z 65-letnim, żelaznym jubileuszem i 4 które są razem już 66 lat. Takie wspaniałe pary małżeńskie świętowały w Ustroniu.

-  Szczególnie gorąco i z wielkim szacunkiem gratuluję dostojnym jubilatom, którzy w tym roku obchodzą tak wyjątkowe jubileusze pożycia małżeńskiego. Są wśród Państwa jubilaci złotych, diamentowych i żelaznych godów a także pary małżeńskie, które świętują w tym roku 66-tą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Drodzy Jubilaci, Szanowni Państwo. Medal „Za długoletnie pożycie małżeńskie” został ustanowiony w 1960 roku. Jest nagrodą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za spędzenie półwiecza w jednym związku małżeńskim. Do tej pory otrzymało go ponad milion par - mówił Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia.
 
Szczególnie doceniono wyróżnionych medalem jubilatów, ale także inne pary, które doczekały szacownych jubileuszy.  W tym roku w Ustroniu złote gody świętuje 41 par, diamentowe gody 18 par, żelazne gody czyli 65-lecie pożycia małżeńskiego 6 par i 4 małżeństwa świętują 66 rocznicę pożycia małżeńskiego.

- Wasza obecność na dzisiejszym jubileuszu jest dowodem na to, że idąc razem okazaliście się silniejsi od wszystkich życiowych przeciwności, że we dwoje szczęście się mnoży a smutki dzieli się na pół, a Wasz związek z upływem lat stawał się coraz trwalszy i mocniejszy jak kruszce, którymi określa się małżeńskie rocznice: jak złoto, diament i żelazo. Wszystkiego najlepszego.  Dziękuję Pani Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Ustroń Jolanta Brandys Hazuka za towarzyszenie mi i pomoc w tej miłej uroczystości oraz Estrada Ludowa „Czantoria” za wspaniały akcent muzyczny podczas dzisiejszego wydarzenia. Za wzorową organizację oraz przygotowanie, jak i prowadzenie dzisiejszego wydarzenia, dziękuję Pani Beacie Chlebek- Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Miasta Ustroń. Brawo - dziękował burmistrz Ustronia, Przemysław Korcz tuż po zakończeniu uroczystości, która odbyła się we wtorek.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: