Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybierz się do Koniakowa na Święto Koronki. Zachwyci Cię koncert na Koczym Zamku

Centrum Koronki Koniakowskiej zaprasza na Dni Koronki Koniakowskiej, które tradycyjnie odbędą się w długi sierpniowy weekend. Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL objął to wydarzenie swoim patronatem prasowym.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Roku Górali w Wójewództwie Śląskim. - Uwielbiam zaskakiwać i tworzyć ciągle coś nowego, dlatego wpadłam na pomysł, by zorganizować Koncert w kamieniołomie na Koczym Zamku w Koniakowie. To miejsce dla nas historyczne, ale i tajemnicze, a zarazem niezwykle piękne. Koncert nocą w oprawie Pasterskiej Muzyki i gry świateł odbędzie się 14 sierpnia w sobotę o godz. 20.00 – zdradza kulisy obchodów Dni Koronki Koniakowskiej Lucyna Ligocka-Kohut, szefowa Centrum Koronki Koniakowskiej.

To jeden z kulminacyjnych momentów całego święta jednak i innych nie zabraknie. - Zapraszam wszystkich do Koniakowa. Pełen program na plakacie – dodaje Ligocka-Kohut. A zapraszają wszystkie koronczerki. Program bogaty jest jak wzory koniakowskich arcydzieł, które heklują koronczarki.

Wśród nich – pokaz mody koronki wełnianej, występu grup śpiewaczych, wystawy i warsztaty, ale przede wszystkim spotkania z koronczarkami. Ten weekend na pewno będzie niezapomniany. Kulminacyjnym momentem będzie sobota, 14 sierpnia. Kiedy to na Koczym Zamku w Koniakowie odbędzie się wyjątkowe spotkanie z muzyką pasterską.

Więcej informacji na plakacie.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: