Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wybierz rodzinę i pomóż jej. Rodziny z regionu wciąż czekają na swojego darczyńcę

Trwają przygotowania do akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Również w Skoczowie prężnie działa ekipa wolontariuszy.

Na czym polega Szlachetna Paczka? Darczyńca wybiera rodzinę z bazy na stronie Paczki, następnie wspólnie z rodziną lub znajomymi przygotowuje dla niej pomoc, dopasowaną do jej potrzeb. Bazę z historiami rodzin otwarto przed tygodniem, 19-go listopada: www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny [Niedawno pisaliśmy o starcie akcji Szlachetna Paczka: Rusza Szlachetna Paczka ]

W tym roku Skoczów po raz pierwszy ma własnego koordynatora [Pisaliśmy: W Skoczowie rusza Szlachetna Paczka]. Prace ruszyły tam już pełną parą: - Nasza drużyna wolontariuszy odwiedziła dotychczas 50 rodzin. Nie tylko w gminie Skoczów, bo realizujemy również Paczkę Przygody, czyli idziemy do rodzin z miejscowości, gdzie nie ma utworzonych w tym roku rejonów. Więc odwiedziliśmy również po kilka rodzin w Ustroniu i Brennej - mówi Sławomir Lebiedzik, skoczowski koordynator akcji. Skoczowska drużyna Szlachetnej Paczki liczy sobie 15 osób.

30 rodzin zostało włączonych do akcji, a ich baza została otwarta dla darczyńców 19 listopada. Wtedy też większość z rodzin znalazła swoich darczyńców.

- Jaka jest rola darczyńcy? Przekazuje potrzebującym pomoc materialną, motywując tym samym rodzinę do samodzielnego radzenia sobie w trudnej sytuacji życiowej. Przygotowana paczka ma sprawić, że rodzina poczuje się wyjątkowo i dostanie sygnał “Jesteście dla nas ważni”. Darczyńca nie musi przygotowywać paczki sam. Może to zrobić razem z bliskimi, rodziną, znajomymi czy nawet firmą - dodaje Sławomir Lebiedzik.

- Jeśli ktoś jest chętny zostać takim darczyńcą, na stronie www.szlachetnapaczka.pl może kliknąć rejon Skoczów i wybrać rodzinę, której chce pomóc. Są jeszcze rodziny bez darczyńcy, więc organizatorzy akcji zapraszają do włączenia się w mądre pomaganie w Skoczowie. Osoby zainteresowane pomocą mogą też kontaktować się z koordynatorem akcji za pomocą numeru telefonu: 533 113 516 – informuje Lebiedzik. Honorowy patronat nad "Szlachetną Paczką" w Skoczowie objął burmistrz Mirosław Sitko.

Oczywiście nie tylko w Skoczowie są potrzebujące osoby – czekające na wsparcie rodziny z regionu i spoza niego można wyszukać poprzez mapę na stronie szlachetnapaczka.pl
 

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: