Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wszystko, tylko nie mięta

Na tej sali na pewno siedzi przyszły, wybitny człowiek - mówi portalowi ox.pl po spotkaniu autorskim Ewa Nowak, pisarka, pedagog i autorka 27. powieści, z których pierwsza nosi tytuł ''Wszystko, tylko nie mięta'' - świetny tytuł, świetny bo jedyny nie mój - dodaje skromnie.

Spotkanie z Ewą Nowak było kolejnym spotkaniem w zebrzydowickiej bibliotece z cyklu Podróży literackich. We wtorek 6 grudnia pełna sala młodzieży zgromadzona w zebrzydowickim zamku, nie tylko wysłuchuje tego, co ma do powiedzenia pisarka, ale również czynnie bierze w spotkaniu udział. - Ja widzę misyjność tej pracy - mówi Nowak - na sali na pewno siedzi przyszyły, wybitny człowiek

 

POSŁUCHAJ

 

Uważnego obserwatora zaskoczyć może to, z jaką łatwością autorka nawiązuje kontakt  z niełatwą czasem do opanowania, gimnazjalną młodzieżą. Powieściopisarce z pewnością pomaga w tym wykształcenie – jest pedagogiem terapeutą, ale jak sama mówi – traktuję ich (młodzież przyp. red.) tak, jak sama chciałbym być traktowana.

 

POSŁUCHAJ

 

O poziomie tego spotkania autorskiego świadczyć mogą oklaski jakie zgotowała pani Ewie Nowak młodzież. – Nie chcę, by po zakończeniu spotkania odnoszono wrażenie, że to była prezentacja moich książek – mówi Nowak – ważniejszą informacją jest to, że nie umiałam nauczyć się czytać, że nie byłam lubiana w szkole – takie opowiadania mają charakter terapeutyczny.

 

POSŁUCHAJ

 

Kolejne spotkanie w Zebrzydowicach z cyklu „Podróże literackie” odbędzie się 13 stycznia 2012 roku o godz. 11:00. Tym razem gościem będzie Małgorzata Piekarska.
 

Ewa Nowak urodziła się w 1966 roku w Warszawie, z wykształcenia jest pedagogiem terapeutą. Współpracuje z wieloma czasopismami. W 2002 roku ukazała się jej pierwsza powieść – Wszystko, tylko nie mięta. Obecnie na rynku dostępnych jest już ponad dwadzieścia tytułów. Ewa Nowak prowadzi także co roku wiele spotkań autorskich w całej Polsce. W 2009 roku powieść Pajączek na rowerze otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. W 2009 roku powieść Bardzo biała wrona otrzymała tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY w kategorii literatura młodzieżowa.źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: