Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wszystkie kościoły w jednym miejscu

Kościoły to zarazem miejsca modlitwy, spotkania wiernych z Bogiem, jak i wspaniałe, godne podziwu zabytki architektury, które warto zwiedzać. Jedne i drugie informacje o Kościołach rozproszone są w różnych źródłach, na stronach i w folderach gminnych, parafialnych, turystycznych. Zbigniew Niemiec z Ustronia postanowił dokonać mrówczej pracy zebrania wszystkich infornmacji o kościołach na Śląsku Cieszyńskim w jednym miejscu.

Już w piątek, 18 lipca ruszy założony przez niego całkowicie społecznie portal non-profit www.kosciolySCI.pl. Prezentacja nowego portalu odbędzie się o 18.30 w Czytelni Katolickiej w Ustroniu.

Twórca portalu zgromadził informacje o ponad 250 kościołach ze 115 miejscowości Śląska Cieszyńskiego po obu stronach Olzy, od Soły po Ostrawicę. Czytelnicy na portalu znajdą informacje o historii, danych kontaktowych, terminach nabożeństw, proboszczach, mapach dojazdu. - Część kościołów jest przedstawiona bardziej szczegółowo, część tylko zasygnalizowana, stąd prośba do internautów o kontakt i uzupełnianie danych – mówi Zbigniew Niemiec podając swój adres emailowy zbiniem@interia.pl.

- Niełatwo dotrzeć osobiście do 250 kościołów na Śląsku Cieszyńskim, umówić się na otwarcie świątyni, poprosić o włączenie oświetlenia, ustalić nazwiska proboszczów sprzed stu laty... Liczę na Wasze wsparcie w kompletowaniu informacji o historii budynku, o proboszczach sprzed wieków, o terminach nabożeństw. Będę wdzięczny za aktualne fotografie i stare pocztówki, za uzupełnianie zawartych na portalu wiadomości. Oczekuję współpracy w uzupełnianiu informacji i w korygowaniu ewentualnych błędów. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, propozycje i sugestie. Zbudujmy „bazę danych“ o ekumenizmie i wielokulturowości naszej ziemi, naszej Małej Ojczyzny – Ojcowizny – apeluje do Czytelników twórca portalu podkreślając, że zamieścił na nim informacje zarówno o kościołach katolickich, jak i ewangelickich.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: