Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn naszej wyobraźni. Rzeka Olza

W niedzielę, 24 sierpnia o godzinie 10.00 rano rodzice wraz dziećmi mogą wziąć udział w rodzinnych warsztatach z rzeką w roli głównej. Będzie to okazja do pospacerowania brzegiem Olzy i Puńcówki i piknikowania w ich otoczeniu, a także do wymiany pomysłów dotyczących ulepszenia tej okolicy.

Choć wiadomo, że nie istnieje na świecie miasto idealne, w którym wszystkim żyłoby się jak w niebie, to jednak można spróbować przybliżyć je do ideału. Realizowanie takich marzeń wcale nie musi być trudne, jeśli tylko robi się to wspólnie. I miasto wcale nie musi być idealne – najważniejsze, żeby wszystkim żyło się w nim naprawdę dobrze. Po rozmowach na temat Wzgórza Zamkowego, czas więc przyjrzeć się... rzece.

Będzie to już drugie spotkanie z cyklu "Cieszyn naszej wyobraźni", dzięki któremu mieszkańcy mogą lepiej zrozumieć miasto, w którym żyją i mają okazję poszukać pomysłów na uczynienie go bardziej przyjaznym dla wszystkich. Tym razem, podczas niedzielnych warsztatów uczestnicy wspólnie zastanowią się, jak lepiej wykorzystać przestrzeń nad Olzą i Puńcówką. – Nie chcemy robić rewolucji! Czasami wystarczą małe kroki, które przynoszą dużo pozytywnych zmian. – zapewnia Beata Mońka z Zamku Cieszyn – Tym razem spróbujemy docenić, jakim skarbem jest rzeka, która kiedyś dzieliła dwa kraje, a dzisiaj jest miejscem spotkań na obu jej brzegach. Najpierw wybierzemy się na spacer przyrodniczy z Aleksandrem Dordą. Potem urządzimy piknik, połączony z kreatywną zabawą pod okiem Magdy Paluch-Pasz. Liczymy na wasze pomysły, a także pozytywną i twórczą energię. Już teraz zacznijcie zbierać sugestie, obserwacje, koncepcje, które mogą odmienić przestrzeń wokół rzeki – chętnie ich wysłuchamy i wspólnie zmienimy wybrane miejsce nad Olzą w urokliwy zakątek.

Zbiórka będzie miała miejsce o godzinie 9.50 na parkingu przy kompleksie sportowym "Pod Wałką" (róg Al. Łyska i ul. Bolko Kantora). Zgłoszenia na bezpłatne warsztaty można wysyłać na e-mail: tmajorek@zamekcieszyn.pl, lub pod nr tel. +48 504 565 335.Przyłączcie się, jeśli woda i przyroda to wasz żywioł, jesteście zapalonymi ogrodnikami, majsterkowiczami, lubicie origami albo... kochacie piknikowanie! – zachęca Beata Mońka.

 

(red)

źródło: ox.pl/ mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: