Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wszystkie granice w kraju zamknięte? Minister Zdrowia wyjaśnia

Mieszkańcy Cieszyna, Istebnej czy Zebrzydowic narzekają na fakt, iż jedynym czynnym przejściem granicznym, które jest przeznaczone dla samochodów w naszym powiecie, jest to w Boguszowicach. Warto jednak zauważyć, że niektóre kraje całkowicie zamykają swoje granice, z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa SARS-Cov-2. Czy podobne rozwiązania będą wprowadzone w Polsce?

Jak mówi Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, nie ma podstaw, aby całkowicie granice zamykać. - Gdybyśmy mieli tak duże różnice regionalne, jak miały Włochy czy Hiszpania wtedy uzasadnione są zamykania całych regionów. W Polsce mamy bardzo równomierne rozłożenie się osób zarażonych. Wiadomo, że duże skupiska miejsce Warszawa, Mazowsze czy Śląsk, tam jest więcej tych przypadków. To nie jest tak, że w jednym regionie Polski mamy bardzo dużo zakażonych a w drugim nic. Wtedy byłyby uzasadnione działania zamykające pewne obszary całkowicie - podkreślał polityk w rozmowie z radiem RMF FM

Jak informuje rządowa strona granica.gov.pl, ruch na wszystkich przejściach granicznych z Republiką Czeską (w tym w Cieszynie-Boguszowicach i na cieszyńskim Moście Przyjaźni) odbywa się płynnie. 

Prognozy Ministerstwa Zdrowia wskazują jednak, że epidemia będzie postępować. - Na pewno czeka nas znaczny wzrost zachorowań, więcej osób w szpitalach, niestety dla niektórych to będzie tragiczne zachorowanie. Osoby powyżej 80 roku życia mają wysoką śmiertelność - dodał Szumowski. 

KR/RMF FM

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-23 14:21:49
wyśmienity cwaniaczek: no jasne otworzyć !!!!!!!! dlaczego jedni mają mieć lepiej od drugich w tych nietypowych czasach ???!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to otwórzcie jedną szkołę abym mógł chodzić , to otwórzcie jeden lot do Australii abym mógł uciec , otwórzcie bar ....choć jeden abym mógł się napić , otwórzcie fryzjera abym mógł się obciąć , otwórzcie bibliotekę abym mógł poczytać i PRZEDE WSZYSTKIM ZAMKNIJCIE INTERNET bym nie mógł o tym wszystkim czytać....................................
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: