Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wszyscy przebrnęli

W czwartkowe popołudnie odbyły się kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego na mamucim obiekcie w Planicy. Do zmagań awansował komplet biało-czerwonych, a w czołowej „6” uplasowało się aż dwóch reprezentantów Polski.

Pisaliśmy już o tym kilka godzin wcześniej, ale przypomnijmy, iż Paweł Wąsek zrezygnował z rywalizacji na Letalnicy. 22-letni ustronianin miał spore problemy podczas treningu i musiał ratować się przed upadkiem, osiągając 121 metrów. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego przyznał, że jeszcze nie jest gotowy i nie zamierzał ryzykować, co oznacza, że nie zobaczymy go w akcji w najbliższych dniach.

- Nie robię sobie presji z powodu Małej Kryształowej Kuli za loty, wolę cieszyć się tymi skokami – przyznał Piotr Żyła (na zdj.) po ostatnim konkursie na mamucie w Oberstdorfie, gdzie zajął 2. miejsce. Wiślanin plasuje się zaraz za pierwszą „3” w klasyfikacji generalnej lotów i pozostaje jednym z głównych kandydatów do końcowego zwycięstwa. Żyła w kwalifikacjach przekroczył granicę 220 metrów (221,5), ale trochę niepewności wkradło się przy lądowaniu, przez co ukończył je na 25. miejscu.

Najlepszy w kwalifikacjach okazał się Anze Lanisek. Reprezentant Słowenii uzyskał 233 m. W czołowej „6” uplasowali się Kamil Stoch (4.) oraz Dawid Kubacki (5.). Początek piątkowego konkursu indywidualnego o godz. 14:00, a transmisja w TVN oraz w Eurosporcie.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: