Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

"Droga do Pokoju" Kajetanowicza

The Road to Peace - Kajetan Kajetanowicz wystartuje w najbliższy weekend (26-27.03) w wyjątkowych – ukraińskich – barwach jako znak solidarności z Ukraińcami.

Już w najbliższy weekend Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wystartują w Quattro River Rally Karlovac, treningowym rajdzie przed rozpoczęciem właściwych zmagań w Rajdowych Mistrzostw Świata. Załoga LOTOS Rally Team pojedzie dobrze znaną sobie Škodą Fabią Rally2 Evo, obsługiwaną przez hiszpański zespół RaceSeven. Rajdówka przybierze jednak wyjątkowe barwy „The Road to Peace”, które zawodnicy dedykują Ukraińcom walczącym o pokój i zaprzestanie wojny w swojej ojczyźnie.

Polacy od pierwszych godzin nasilenia konfliktu na Ukrainie na szeroką skalę organizują pomoc dla naszych sąsiadów, w którą włączył się także Kajetanowicz wraz z zespołem. Kolejną z inicjatyw są specjalne barwy, które opatrzone hasłem „The Road to Peace” dedykowane są wszystkim Ukraińcom.

– W ten weekend postawiliśmy na specjalne oklejenie mojego samochodu rajdowego, inne niż to, którym pojedziemy w Mistrzostwach Świata. Pomysł na takie barwy zrodził się w mojej głowie podczas malowania kasku. Symbol, który jest dla mnie znakiem solidarności z naszymi sąsiadami, będącymi obecnie w bardzo trudnej sytuacji, zostanie przeniesiony właśnie z kasku na moją rajdówkę. Cieszę się, że w ten sposób mogę zaprezentować jedność z Ukraińcami, którzy potrzebują tego wsparcia. Od początku widzę wielkie serce wśród moich rodaków, którzy pomagają Ukrainie. Chciałbym jednak, żebyśmy wszyscy pamiętali, że ta pomoc będzie potrzebna cały czas, nie tylko teraz, kiedy jest o niej głośno – mówi Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczną rywalizację w tym sezonie od trzeciej rundy mistrzostw świata, którą będzie Rajd Chorwacji (21 - 24 kwietnia). Aby odpowiednio przygotować się do rywalizacji w rajdzie, w którym przed rokiem triumfowali, Polacy wezmą udział w Quattro River Rally Karlovac. Będzie to pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Chorwacji, która zostanie rozegrana już w ten weekend (26-27 marca). Zawody składać się będą z siedmiu odcinków specjalnych o łącznej długości nieco ponad 90 kilometrów.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-03-24 17:51:41
Gigi13: Czy ja mieszkam w Polsce czy Ukrainie? A na fb coraz więcej Polaków z Ukraińskimi flagami... Z całym szacunkiem ale afiszować się z tym a pomagać to dwie różne sprawy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: