Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wszędzie zawyją syreny. Test syren alarmowych

W piątek, 1 sierpnia o godzinie 17.00 w całym województwie zawyją syreny. Bez obaw, to tylko test sprawności syren i okazja do upamiętnienia 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Starosta Cieszyński informuje, że 1 sierpnia 2014 r. o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

- Informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2014r. o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Emitowany będzie dźwięk ciągły trwający 3 minuty, oznaczający odwołanie alarmu, w przeciwieństwie do modulowanego, który trwa również trzy minuty, ale oznacza ogłoszenie alarmu. Na terenie samego Cieszyna powinno zawyć 14 syren.

Przy okazji warto przypomnieć sobie, jak postępować w razie rzeczywistego zagrożenia: http://www.cieszyn.pl/mczk/index.php/sygnaly-alarmowe i jakie znaczenie mają sygnały akustyczne: http://www.us.edu.pl/uniwersytet/obrona/alarmy.php

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: