Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wrócą na teren szpitala

Oddział Zakaźny w Cieszynie początkowo mieścił się na terenie Szpitala Śląskiego. Od roku 1982 kiedy zostało zmodernizowane jedno skrzydło w Szpitalu Sióstr Elżbietanek funkcjonuje w jego strukturach jako Oddział Obserwacyjno Zakaźny.

W przyszłości znowu ma powrócić na teren Szpitala Śląskiego.

- Chcielibyśmy, żeby stało się to jak najszybciej, jednak aby oddziały mogły zostać przeniesione muszą zostać stworzone tutaj odpowiednie warunki. Dla oddziału obserwacyjno -zakaźnego oraz płucnego, traktowanego również jako zakaźny muszą być spełnione bardziej rygorystyczne wymagania pod względem higieniczno- sanitarnym niż w przypadku pozostałych oddziałów – wyjaśnia Dariusz Babiak rzecznik prasowy Szpitala Śląskiego w Cieszynie - staramy się dążyć do tego, żeby jak najwięcej oddziałów było usytuowanych w centralnym budynku. Udało się już przenieść oddział pediatryczny i neurologiczny.

Na przeniesienie oddziałów ze Szpitala Sióstr Elżbietanek w Cieszynie będziemy musieli jednak nieco poczekać. - Z pewnością nie mniej niż rok – przyznaje rzecznik prasowy Szpitala Śląskiego – w tym czasie będziemy starali się dostosowywać pomieszczenia.

W budynku w którym do niedawna mieścił się oddział neurologiczny być może powstanie oddział rehabilitacyjny. Jednak wszystko jeszcze może się zmienić. Na chwilę obecną można mówić  jedynie o wstępnych założeniach.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: